ASUS TUF VG259qm için en iyi ayarlar nasıl olmalı?

codWarzone

Hectopat
Monitörde birçok özellik bulunmakta. Bu özelliklerin ne işe yaradığı hakkında uzunca bir araştırma yaptım fakat tam olarak bir sonuca varamadım. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki ben FPS ve rekabetçi oyunlar oynuyorum. O yüzden yüksek Hz değerinde en az tepkime süresi /input lag / ms değerlerinde oynamak istiyorum.
Özelliklerde; ELMB, Adaptive Sync ve OverDrive seçenekleri var. Eski sürümlerde ELMB ve adatice Sync aynı anda açılamıyordu. Şu an aynı anda açabiliyoruz. Benim sorum şu ki, OverDrive mı açık olmalı yoksa ELMB mi ya da ELMB Adaptive Sync mi? Eğer OverDrive açık olacaksa değeri kaç olmalı? Bu arada ASUS ROG STRIX Scar Edition 2 GL703GS GTX 1070 laptopumu monitöre mdp to DP kablosu ile bağlıyorum. 280Hz alıyorum herhangi bir sorun yok. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi çalışmalar dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
ELMB ve Adaptive Sync beraber açmayın sorunları var.

240 Hz = 60 OverDrive
280 Hz = 80 OverDrive

ELMB Crosshair üzerinden nişan alınan hızlı rekabetçi oyunlarda çok fazla işe yaramıyor ancak kullanan oyuncular mevcut. 280 FPS altı alıyorsanız crosstalk sorunu yaşarsınız strobing açıksa.

PUBG'de 120-170 FPS arası alıyorum. Şu an ki değerler ELMB kapalı OverDrive 40 280Hz olarak kullanmıyorum overclock kapattım 240'a çektim. Ascr açık yaptım FPS modunda ama araştırdım herkes yarış moduna al yazmış. Bir de bu OSD üzerinde keskin nişancı 1.5 -1.7- 2.0 değerleri var 1.5 seçtim tam ortada yakınlaştırma oldu. Onu tam anlayamadım. Ya da ben bilmiyorum. Benim için görüntü kalitesinden ziyade gecikme oranı çok düşük olmalı. Rekabetçi oynayan herkes bunu düşünür.

PUBG'de 120-170 FPS arası alıyorum. Şu an ki değerler ELMB kapalı OverDrive 40 280Hz olarak kullanmıyorum overclock kapattım 240'a çektim. Ascr açık yaptım FPS modunda ama araştırdım herkes yarış moduna al yazmış. Bir de bu OSD üzerinde keskin nişancı 1.5 -1.7- 2.0 değerleri var 1.5 seçtim tam ortada yakınlaştırma oldu. Onu tam anlayamadım. Ya da ben bilmiyorum. Benim için görüntü kalitesinden ziyade gecikme oranı çok düşük olmalı. Rekabetçi oynayan herkes bunu düşünür.
knk vıvıd pıxel ve shadow boost nasıl kullanıyosun ben 50 yaptım vıvıdı shadow da duzey 3

Geri
Yukarı