ASUS TUF VG27VQ masaya çarpınca no signal hatası

TheRealSnipez

Centipat
Daha fazla  
RAM
8x2 16 GB Ballistix 2933mhz
SSD veya HDD modeli
HDD 1TB WD BLUE / SSD 500 GB CRUCİAL
Ekran kartı
MSİ 1660 Tİ OC 6GB
Anakart
MSİ H310M PRO
İşlemci
İNTEL İ5 9400F
Arkadaşlar merhaba. Monitörü alalı 2 yıl olacak neredeyse ve bu aralar yapmaya başladı. Masaya ufak bir çarpıyorum veya sinirlenip vuruyorum görüntü gidiyor ve no signal hatası veriyor. Teknik bir sıkıntısı olabilir mi? HDMI ve DisplayPort olmak üzere 2 kablo takılı, ikisini de deniyorum ikisinde de no signal hatası veriyor. Bilgisayarı kapa aç yapmadan da görüntü gelmiyor. Nasıl çözerim bilen varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim.

Sinyal yok hatası alınca, görüntüyü ana kart tan almayı deneyin PC de mi monitor de mi sıkıntı ilk olarak orasını tespit etmek gerek.
Hem anakart hem ekran kartı çıkışından görüntü gelmiyorsa monitör içi temassızlık olabilir.(kart, soket, lehim vs.)

Sinyal yok hatası alınca, görüntüyü anakarttan almayı deneyin PC de mi monitor de mi sıkıntı ilk olarak orasını tespit etmek gerek.
Hem anakart hem ekran kartı çıkışından görüntü gelmiyorsa monitör içi temassızlık olabilir.(kart, soket, lehim vs.)

Hocam bunun kontrolünü nasıl sağlarım? Ekstra olarak bazen durduk yere ekran donuyor mouse falan hareket ettiremiyorum alt F4 falan komutlar işlemiyor öylece kalıyor no signal de vermiyor. Bununla bağlantısı var mıdır? Aç kapa yapmadan bu da düzelmiyor.

Hocam bunun kontrolünü nasıl sağlarım? Ekstra olarak bazen durduk yere ekran donuyor mouse falan hareket ettiremiyorum alt F4 falan komutlar işlemiyor öylece kalıyor no signal de vermiyor. Bununla bağlantısı var mıdır? Aç kapa yapmadan bu da düzelmiyor.

Monitorden PC'nin arkasına giden görüntü kablosu ekran kartında takılıdir.
Bunu anakarta takip hata devam ediyor mu diye bakmanız lazım.
Anakarta da ekran kartinizdada birer adet HDMI çıkışı var. Buralardan deneyebilirsiniz. Şu an nereye takılı görüntü kablosu ekran kartı cikisinami anakart cikisinami.

Monitorden PC'nin arkasına giden görüntü kablosu ekran kartında takılıdir.
Bunu anakarta takip hata devam ediyor mu diye bakmanız lazım.
Anakarta da ekran kartinizdada birer adet HDMI çıkışı var. Buralardan deneyebilirsiniz. Şu an nereye takılı görüntü kablosu ekran kartı cikisinami anakart cikisinami.

Şimdi baktım. Anakartımda HDMI ve DisplayPort girişi yok. 4 adet USB var 2'si mavi 2'si siyah girişli. Ekran kartında ise 3 DisplayPort 1 HDMI girişi var.

Arkadaşlar merhaba. Monitörü alalı 2 yıl olacak neredeyse ve bu aralar yapmaya başladı. Masaya ufak bir çarpıyorum veya sinirlenip vuruyorum görüntü gidiyor ve no signal hatası veriyor. Teknik bir sıkıntısı olabilir mi? HDMI ve DisplayPort olmak üzere 2 kablo takılı, ikisini de deniyorum ikisinde de no signal hatası veriyor. Bilgisayarı kapa aç yapmadan da görüntü gelmiyor. Nasıl çözerim bilen varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim.

Kabloyu değiştirmeni öneririm 2 yıl olmuş zaten kablodan olabilir.

Hocam yazdığın modelde internet te 2 mavi USB yanında 1 HDMI çıkışı görünüyor yoksa test edemezsiniz.
IMG_0665.jpeg

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı