ASUS ve Corsair ortaklığı

Ces 2020'de ASUS ve Corsair işbirliği yaptığını duyurdu. Corsair icue ve ASUS Aura Sync yazılımları birbirine entegre edilecekmiş. Yani icue destekli Corsair RGB ürünleri; ASUS Aura Sync ile, ASUS Aura Sync destekli ASUS RGB ürünleri de Corsair icue yazılım ile kontrol edilebilir olacakmış. Peki bu haber üzerinden yaklaşık bir ay geçti şu an bu senkronizasyon olayı yapılabiliyor mu? Benim ASUS ürünlerim mevcut ve yakın zamanda ise Corsair kulaklık satın alacağım o zaman size yorumumu bildireceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an corsair sıvı soğutma kullanıyorum. Kasam ise asus marka ve 3 adet rgb fanı var. iCue ile kontrol edilmiyor. Sanıyorum ki henüz senkron çalışmıyorlar.
Bende internette araştırdım fakat bu haberle ilgili çok az kaynağa ulaştım bu yüzden böyle bir konu açma gereği duydum. Gerçekten çok yararlı bir ortaklık olacağını düşünüyorum. Şahsen sistemde uyuma önem veren biriyim ve bu benim için böyle iki kaliteli markanın ürünlerinin senkronize çalışması çok iyi bir haber.

Bende internette araştırdım fakat bu haberle ilgili çok az kaynağa ulaştım bu yüzden böyle bir konu açma gereği duydum. Gerçekten çok yararlı bir ortaklık olacağını düşünüyorum. Şahsen sistemde uyuma önem veren biriyim ve bu benim için böyle iki kaliteli markanın ürünlerinin senkronize çalışması çok iyi bir haber.
Kesinlikle katılıyorum. Benim de parçalarımın hepsi farklı farklı markalarda olduğu için senkronizasyonu kendim tutturmaya çalışıyorum. Bu bahsettiğiniz konu hayata geçince çok iyi olacaktır.

Kesinlikle katılıyorum. Benim de parçalarımın hepsi farklı farklı markalarda olduğu için senkronizasyonu kendim tutturmaya çalışıyorum. Bu bahsettiğiniz konu hayata geçince çok iyi olacaktır.
Bu konuyla alâkalı internette dolaşırken ASUS'un kendi forumunda bir kullanıcının yapmış olduğu yorumu gördüm yorum şu şekilde;

"Asus has now teamed up with Corsair to let their ICUE software control the boards. Simply install the latest Aura Sync but don't run it. Head over to Corsair's forum and grab the Asus plugin for it. Install it and you can now control all the board lighting.

Ram is not working unless you have Corsair's ram. Hopefully, they will add more support for more peripherals as well from other companies and more boards later on.

I really appreciate Asus listening to all our complaints and asking them to let Corsair fix their software. It can only get better from this point on out. As I always noted we need one software to control all RGB lighting. Or let it all control everything and we choose what we want to use. Baby steps are fine at this point though. We now have our foot int he door.

Youtube announcement for it:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Corsair's forum link and plugin:
https://forum.corsair.com/v3/showthread.php?t=192965

I posted this in another thread. I felt it deserved a front-page post so everyone could see it."

Daha detaylı incelemen için link'i bırakıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı