ASUS VG248Q1B monitörde DisplayPort'ta görüntü gidiyor

Berk Mete

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ASUS PRIME H610M-K, İşlemci: Intel Core i3-12100F, Ekran Kartı: ASUS Dual GeForce RTX 3050 OC Edition, RAM: 2x8 GB GoodRam IRDM X 3200MHz CL16 DDR4, SSD: KIOXIA EXCERIA 500GB NVMe M.2 SSD. HDD: WD 2TB Blue 256MB 7200rpm SATA 3.0.
SSD veya HDD modeli
KIOXIA 500 GB M2 SSD
Ekran kartı
ASUS DUAL O.C RTX 3050
Anakart
ASUS H610M-K D4
İşlemci
i3 12100F
Merhaba arkadaşlar. Bir sorunum var. ASUS TUF Gaming 24" VG248Q1B 165Hz 0.5ms bu marka ve model monitörüm var yeni aldım. Monitörümü kutu içinden çıkan DisplayPort kablosu ile kullanıyorum. Fakat kendi DP kablosu pek kaliteli gelmedi bana nedense arada sırada sinyal yok hatası alıyorum, kabloya deyince kasayı oynatınca. Daha doğrusu DP kablosuna dokunup hareket ettirince görüntü ekrandan gidiyor. Sebebi nedir yeni olmasına rağmen kabloda bir problem olabilir mi?

Merhaba arkadaşlar. Bir sorunum var. ASUS TUF Gaming 24" VG248Q1B 165Hz 0.5ms bu marka ve model monitörüm var yeni aldım. Monitörümü kutu içinden çıkan DisplayPort kablosu ile kullanıyorum. Fakat kendi DP kablosu pek kaliteli gelmedi bana nedense arada sırada sinyal yok hatası alıyorum, kabloya deyince kasayı oynatınca. Daha doğrusu DP kablosuna dokunup hareket ettirince görüntü ekrandan gidiyor. Sebebi nedir yeni olmasına rağmen kabloda bir problem olabilir mi?
Kabloda sıkıntı olabilir, ayrıca DP kablolar hassaslar o da etki ediyordur.

Kabloda sıkıntı olabilir, ayrıca DP kablolar hassaslar o da etki ediyordur.

Sanırım dediğiniz gibi kablo biraz kıvrıldı, monitör ve kasa arası mesafe kısa olduğu için belki de o yüzden. Peki bana bu monitörüm için önereceğiniz en kaliteli DP kablosu nedir?

Hocam ASUS kabloları gayet iyi oluyor bence çok sorun değilse bundan devam edin.

Hocam çok sorun değil fakat monitörü oynattığımda yani kaydırdığımda, kabloda oynuyor ve görüntü sinyalini kesiyor, biraz o yüzden takıldım bu duruma.

Yeni konular

Geri
Yukarı