Oyun esnasında monitörde görüntü gidiyor

brkybzdg

Hectopat
RAM
Kingston 2666MHZ DDR4 RAM 8+8
SSD veya HDD modeli
Kingston 240GB SSD
Ekran kartı
Sapphire RX570
Anakart
ASUS TUF B450-PRO
İşlemci
Ryzen 5 1600
Merhaba iyi günler, bugün gün içerisinde monitörümle ilgili bir sorunla karşılaştım fakat sorunu çözemedim (Windows ve driverlar güncellendi). Model: ViewSonic VX2758-2KP-mhd. Öncelikle normal kullanımda şu anlık herhangi bir sorunum yok fakat oyuna girdiğimde bir süre sonra (5-10 dakika sonra) görüntü gidiyor, PSU'dan gelen kabloyu "monitörden" çıkar tak yaptığımda sorun kısa süreliğine düzeliyor ve kullanmaya devam edebiliyorum. Fakat sonra görüntü yine gidiyor. Sorunun monitörde olduğunu düşünüyorum. Ekran tamamen kararmıyor hafif bir parlaklık var ve monitör ışığı gitmiyor, aynı zamanda monitör tuşları ekran gittiğinde tepki vermiyor, kapat aç vs. gibi. Sizce neden kaynaklanıyordur bu sorun? Video olarak da gösterebilirim sorunu. Teşekkürler.

Ben bu monitörde display port kablosu takmadan 144 Hz görüntü alamadım. HDMI ile en fazla 75Hz veriyordu.

Sen de al istersen. En uygunu bu.
Ben HDMI2 girişinde 144hz alabiliyordum ama sanırım en mantıklısı dp'ye dönmek olacak. Teşekkür ederim.
@190E hocam sizin kullandığınız ürün bu mu?

Son düzenleme:
Ben HDMI2 girişinde 144hz alabiliyordum ama sanırım en mantıklısı dp'ye dönmek olacak. Teşekkür ederim.
@190E hocam sizin kullandığınız ürün bu mu?
Evet bunu kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı