Oyun esnasında monitörde görüntü gidiyor

brkybzdg

Hectopat
RAM
Kingston 2666MHZ DDR4 RAM 8+8
SSD veya HDD modeli
Kingston 240GB SSD
Ekran kartı
Sapphire RX570
Anakart
ASUS TUF B450-PRO
İşlemci
Ryzen 5 1600
Merhaba iyi günler, bugün gün içerisinde monitörümle ilgili bir sorunla karşılaştım fakat sorunu çözemedim (Windows ve driverlar güncellendi). Model: ViewSonic VX2758-2KP-mhd. Öncelikle normal kullanımda şu anlık herhangi bir sorunum yok fakat oyuna girdiğimde bir süre sonra (5-10 dakika sonra) görüntü gidiyor, PSU'dan gelen kabloyu "monitörden" çıkar tak yaptığımda sorun kısa süreliğine düzeliyor ve kullanmaya devam edebiliyorum. Fakat sonra görüntü yine gidiyor. Sorunun monitörde olduğunu düşünüyorum. Ekran tamamen kararmıyor hafif bir parlaklık var ve monitör ışığı gitmiyor, aynı zamanda monitör tuşları ekran gittiğinde tepki vermiyor, kapat aç vs. gibi. Sizce neden kaynaklanıyordur bu sorun? Video olarak da gösterebilirim sorunu. Teşekkürler.

Hocam HDMI kablomda bir sorun yok sanırım, power kablosunu tak çıkar yapınca düzeliyor ama peşine geri gidiyor ekran ve sadece oyun esnasında oluyor bu olay. Birde aklıma geldi, bugün monitörü silmiştim onun bir etkisi var mıdır sizce?

benım pc de de aynı sorun var bazen oyun esnasında masaya hızlıca vuruyorum ekran kartı zarar goruyor

Öyle olunca ekran kartı zarar görmüş olmuyor, kablo yerinden oynamış oluyor.

@brkybzdg

Sorun monitörde gibi duruyor. Önceden var mıydı? Birden mi başladı?

Öyle olunca ekran kartı zarar görmüş olmuyor, kablo yerinden oynamış oluyor.

@brkybzdg

Sorun monitörde gibi duruyor. Önceden var mıydı? Birden mi başladı?
Birden oldu hocam. Anlamadığım nokta sorun güç kablosunda ise neden oyundayken gidiyor sadece, birazdan bi güç kablosunu değiştireceğim bakalım.
Güç kablosunu da değiştirdim sorun aynı şekilde devam ediyor, servise yollasam çözüm bulabilir mi acaba, sorun yok deyip geri yollarlar diye korkuyorum.

Son düzenleme:
Birden oldu hocam. Anlamadığım nokta sorun güç kablosunda ise neden oyundayken gidiyor sadece, birazdan bi güç kablosunu değiştireceğim bakalım.
Güç kablosunu da değiştirdim sorun aynı şekilde devam ediyor, servise yollasam çözüm bulabilir mi acaba, sorun yok deyip geri yollarlar diye korkuyorum.
Videolu bir şekilde mail atabilirsin yollamadan önce. Belki bir fikirleri vardır.

Monitör HZ'ini 120'ye düşürdüm 1 saat aralıksız oyunda hiç ekran gitmedi. Bunun sebebini bilen var mı? HDMI kabloyu mu değiştirmem lazım 144 için şuan.
Ben bu monitörde display port kablosu takmadan 144 Hz görüntü alamadım. HDMI ile en fazla 75Hz veriyordu.

Sen de al istersen. En uygunu bu.

Geri
Yukarı