ASUS VG248QE İncelemesi

Merhaba arkadaşlar 2 gün önce sipariş vermiştim bugün elime ulaştı ve sıcağı sıcağına incelemesini yapmak istedim. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa sorabilirsiniz.
Kutu içeriğini ilk vereyim :
Resimde ki gibi ilk kısımda bağlantı kabloları ve monitörün kaidesi mevcut.

Alt kısımda ise monitör mevcut :

Kutu içeriği olarak:

1 Adet DVI kablosu
1 Adet Güç kablosu
1 Adet HDMI kablosu
1 Adet Ses kablosu
1 Adet Driver dvdsi ( Nvidia 3D ready driverı )
1 Adet VIP not defteri ( monitörle ilgili bilgiler var )
1 Adet Hızlı kurulum ve kullanma kılavuzu

Monitörün montajlanmış hali :

Monitör oldukça güzel ergonomik açıdan henüz oyunlarda test etmedim. Sormak istediğiniz ne varsa cevaplayabilirim sormanız yeterlidir arkadaşlar.

Merak eden arkadaşlar için : Monitörü gittigidiyor da bir satıcı tarafından satın aldım ölü piksel garantisi vermesi halinde. Piksel testlerini yaptım herhangi bir sorunu yoktur ve aldığım fiyat 1240 TL dir.

İncelemeyi yaptığım zaman etiketleme mi isteyen arkadaşlar.
@DCprrooh @emrah_8 @crazymurat34

BenQ XL2421Z almayı düşünüyordum fakat aralarında bir kontrast farkı var, ve Asus özellik olarak daha iyi displayport gibi artıları var.
Asus ürününde:80.000.00.1 kontrast var
BenQ ürününde:1000.1
kısaca hangisi daha iyi oluyor :).

BenQ ürünü yazılımsal iyi. Asus kullanıyorum. Harika diyebilirim. Yine de size kalmış. İki ürün de bazı konularda birbirinden bir tık önde.

@Akyol.x
Renk kalitesi için dinamik kontrasta bakmayın sabit kontrasta bakın. Dinamik kontrast değerini firmalar belirliyor. BenQ XL 2411Z ile ASUS VG248QE aynı kod isimli paneli kullanıyor. Renk kalitesi olarak aralarında fark yok diyebilirim.

Ekran titreşim engelleme özelliği de mevcut ise bu asus modelinde almayı düşünüyorum.

Bu konu hakkında bilgim yok.
Evet mevcut. Menüde 5 farklı seçenekte (Düzey 0, Düzey 1 ... Düzey 4) mavi ışık filtresi var.
Bu mavi ışık olayı sürekli kullanılan bir teknoloji değil mi ben öyle bir ayrıntı görmedim eğer var ise nasıl aktif ediliyor ve hangi modlarda kullanılıyor ?

Bu mavi ışık olayı sürekli kullanılan bir teknoloji değil mi ben öyle bir ayrıntı görmedim eğer var ise nasıl aktif ediliyor ve hangi modlarda kullanılıyor ?
Monitörün üzerinde bulunan "menü" tuşuna basınca oradaki seçeneklerde "Mavi Işık Filtresi" seçeneği var. Oradan istediğiniz seviyeye ayarlayabiliyorsunuz.

Yoksa gerçekten çok kötü bir durum, ve ekran titreşim engelleme özelliği de yok muhtemel o yüzden BenQ XL2411Z öneririm aynı fiyat sayılır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı