ASUS VG248QE İncelemesi

Merhaba arkadaşlar 2 gün önce sipariş vermiştim bugün elime ulaştı ve sıcağı sıcağına incelemesini yapmak istedim. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa sorabilirsiniz.
Kutu içeriğini ilk vereyim :
Resimde ki gibi ilk kısımda bağlantı kabloları ve monitörün kaidesi mevcut.

Alt kısımda ise monitör mevcut :

Kutu içeriği olarak:

1 Adet DVI kablosu
1 Adet Güç kablosu
1 Adet HDMI kablosu
1 Adet Ses kablosu
1 Adet Driver dvdsi ( Nvidia 3D ready driverı )
1 Adet VIP not defteri ( monitörle ilgili bilgiler var )
1 Adet Hızlı kurulum ve kullanma kılavuzu

Monitörün montajlanmış hali :

Monitör oldukça güzel ergonomik açıdan henüz oyunlarda test etmedim. Sormak istediğiniz ne varsa cevaplayabilirim sormanız yeterlidir arkadaşlar.

Merak eden arkadaşlar için : Monitörü gittigidiyor da bir satıcı tarafından satın aldım ölü piksel garantisi vermesi halinde. Piksel testlerini yaptım herhangi bir sorunu yoktur ve aldığım fiyat 1240 TL dir.

İncelemeyi yaptığım zaman etiketleme mi isteyen arkadaşlar.
@DCprrooh @emrah_8 @crazymurat34

Bu monitörü dün itibari ile bende aldım ancak monitörü bilgisayara Dual DVI olarak bağlamama rağmen 144Hz alamıyorum. Nedenini biliyorsanız yardımcı olursanız sevinirim.

Nvidia Denetim masasından 144 hz seçeneğine getirmeniz gerekiyor.
asıl sorun nvidia denetim masasına girmemesi. Sağ tık yapıp bastığım zaman "NVIDIA Ekran ayarları kullanılamaz. Şu anda NVIDIA GPU'ya bağlı bir ekran kullanmıyorsunuz." diye bir hata alıyorum. Gerek Türk gerek yabancı forumları araştırdım çözümleri denedim ancak genede giremedim. Acaba ekran kartında veya anakarta bağlanmasında mı bir sıkıntı var?

İçerisinden çıkan DVI kablo dual link mi arkadaşlar? Ekstradan DVI kablo almamız gerekiyor mu? Almamız gerekiyorsa ne tavsiye edersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı