Asus VG248QE Ölü Piksel Sorunu

win987

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Dünya/ Dünya
Biz 19.07.2018 tarihinde Hepsiburada'dan Asus VG248QE aldık. Ancak 13.08.2018 tarihinde ise monitörümde 1 adet ölü piksel olduğunu fark ettim. Bundan sonra ise monitörümü Asus'a kargoyla götürdüm. Orada ise 1 tane ölü pikseli olduğu için hiçbir şey yapılmadan geri gelmiş. Ve ben de monitörümün değişmesini istiyorum ve böyle bir yasal hakkım da var. Bundan sonra Tüketici Hakem Heyeti'nde süreç nasıl ve ne kadar zamanda işler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biz 19.07.2018 tarihinde Hepsiburada'dan Asus VG248QE aldık. Ancak 13.08.2018 tarihinde ise monitörümde 1 adet ölü piksel olduğunu fark ettim. Bundan sonra ise monitörümü Asus'a kargoyla götürdüm. Orada ise 1 tane ölü pikseli olduğu için hiçbir şey yapılmadan geri gelmiş. Ve ben de monitörümün değişmesini istiyorum ve böyle bir yasal hakkım da var. Bundan sonra Tüketici Hakem Heyeti'nde süreç nasıl ve ne kadar zamanda işler?

Merhaba,

Size yardımcı olabilmemiz için sipariş numaranızı iletmenizi rica ederiz. Teşekkür ederiz.

Merhaba,

Size yardımcı olabilmemiz için sipariş numaranızı iletmenizi rica ederiz. Teşekkür ederiz.

Sizden yaklaşık 10.000 TL'lik cihaz topladım. Hemen hemen tüm elektronik cihazlarımı da sizden aldım ve alacağım. Bunda en büyük etken henüz bir problem yaşamamış olmam. Forumdaki bu arkadaşımızın da problemiyle ilgileneceğinizi ve bir zorluk çıkarmayacağınızı umuyoruz.

Bu problemde göstereceğiniz ilginin düzeyine göre, ileride size olan bakışımın olumlu ya da olumsuz olarak değişeceğinden emin olabilirsiniz.

Bana az önce Hepsiburada'dan ulaşıldı. Sağolsunlar gayet hızlılardı. 1 ay süre geçtiği için iade alamayacaklarını söylediler. Ancak onlar da Asus servisinin yasal haklarımı gizlediği görüşündeler. Bildiğim kadarıyla da artık 1 ölü piksel olsa da ayıplı mal kapsamına girdiği için onarımı zorunlu. O yüzden Tüketici Hakem Heyetine başvuracağım. Yardımları için @Hepsiburada ve diğer sosyal üyelerine teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı