ASUS VG248QG ekranda gözüken ölü piksel mi?

Doğukan Çelik

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Ofis Elemanı
Monitör
ASUS VG248QG
Herkese hayırlı akşamlar mutlu pazarlar diliyorum arkadaşlar. ASUS marka VG248QG model bir monitöre sahibim. Vatan Bilgisayar'dan aldım monitörü bu arada. Bundan yaklaşık 2 ay önce monitörün üst sol köşe kısmında beyaz çizgiler oluşunca Vatan Bilgisayar aracılığıyla servise yolladım tadilatını yaptılar geri aldım monitörümü. Şimdi ise ekranda nokta şeklinde izler var ölü piksel olabilir mi ya da tozdan kaynaklanabilir mi? Şimdi birkaç arkadaş servisten alalı 2 ay olmuş yeni mi fark ettin diyebilir. Servisten aldıktan sonra 1 hafta kadar oynayabildim PC ile. Sağlık sorunlarından dolayı hastaneye yatmam gerekti yaklaşık 40-45 gün kadar. Aşağıya görsellerini de paylaşacağım. 1. görsel servise yolladığım ilk hatanın sol üst köşede çizgiler olmasıydı tadilatını yaptılar. Diğer görseller ise şu anda yaşadığım soruna ait. D14E5AAF-F097-4637-A75E-A7B84DC683F4.jpeg

F0BDF475-3FE5-40D1-9417-A6BDDA94634E.jpeg597DDAA6-71A8-4CA3-8433-FBD8DD35B914.jpeg

Ölü piksele benziyor. Sizlik bir sorun değil isterseniz garanti süresinin bitmesine son ay kala garantiye gönderin ölü pikseli tamir etmek zorundalar. Asus normalde 1-2 ölü pikselde garantide sıkıntı çıkartıyor ama fotoğraflar ayrı ayrıysa sizde 4 adet ölü piksel mevcut. Sıkıntı çıkartmadan garanti kapsamında tamirini yaparlar diye düşünüyorum. 1 adet bile olsa her türlü tamir etmek zorundalar ama tüketici heyeti vs. ile uğraştırabiliyorlar.

Ölü piksele benziyor. Sizlik bir sorun değil isterseniz garanti süresinin bitmesine son ay kala garantiye gönderin ölü pikseli tamir etmek zorundalar. ASUS normalde 1-2 ölü pikselde garantide sıkıntı çıkartıyor ama fotoğraflar ayrı ayrıysa sizde 4 adet ölü piksel mevcut. Sıkıntı çıkartmadan garanti kapsamında tamirini yaparlar diye düşünüyorum. 1 adet bile olsa her türlü tamir etmek zorundalar ama tüketici heyeti vs. ile uğraştırabiliyorlar.

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Fotoğraflar ayrı ayrı görselin biri monitörün alt kısmına ötekiside orta kısma ait. Yani toplamda 4 adet.

Yeni konular

Geri
Yukarı