ASUS VG248QG vs HP Omen 25i 22J05E9

Kerpeten

Decapat
Daha fazla  

Hangi monitör daha iyi?

Hangi monitör daha iyi?
ASUS 24" VG248QG 0,5 Ms Full HD 165Hz FreeSync / G-SYNC HDMI DP Gaming Monitör fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da ilginç olarak en ucuz vatanda 😅 tn panelmiş HP daha güzel gibi

Neden? ASUS bir tık daha ön planda gibi TN panel ve 0.5ms. CS2 ve Valorant oynuyorum hangisini almalıyım?

TN panel? 0.5 ms?
IPS paneller TN panelleri performans olarak geçeli yıllar oldu. Bir iki TN model monitör hariç globalde IPS'lerin rakibi değiller. Ayrıca 1 ms altı veremiyor konuştuğun ASUS. IPS panelde veremez, VA panelde veremez TN de veremez.
1 ms altı tepki sunan panel OLED panel monitörler. Bunlar kanıtlanmış teknik bilgilerdir. Forumun yarısı maalesef araştırmadan bir haber oldukları için kutu üstünde yazılan satış stratejisi rakamlarına tav alıyorlar. Sözüm şahsınıza değil ama bunları öğrenin lütfen.

TN panel? 0.5 ms?
IPS paneller TN panelleri performans olarak geçeli yıllar oldu. Bir iki TN model monitör hariç globalde IPS'lerin rakibi değiller. Ayrıca 1 ms altı veremiyor konuştuğun ASUS. IPS panelde veremez, VA panelde veremez TN de veremez.
1 ms altı tepki sunan panel OLED panel monitörler. Bunlar kanıtlanmış teknik bilgilerdir. Forumun yarısı maalesef araştırmadan bir haber oldukları için kutu üstünde yazılan satış stratejisi rakamlarına tav alıyorlar. Sözüm şahsınıza değil ama bunları öğrenin lütfen.

Peki siz olsaydınız 4000-5000TL bandında hangi monitörü alırdınız. (kafam hangi monitörü alacağım konusunda çok karışık.)

Peki siz olsaydınız 4000-5000TL bandında hangi monitörü alırdınız. (kafam hangi monitörü alacağım konusunda çok karışık.)

Eğer pivot şartsa Lenovo Legion R25i-30 Monitör bunu.
Değilse HP Omen 25i (22J05E9) Monitör bunu alırdım.
Bu iki monitör şu an 5K bütçesi olanlar için büyük nimet. Panel kaliteleri bilinmiş ve kanıtlanmış, Dinamik kontrast ve türlü nitelik barındıran iki F/P ürün.

Bunlara en yakın rakip ise AOC'dur. Prime varsa https://www.amazon.com.tr/dp/B09WF96MFV?tag=technopattr-21&th=1 değerlendirebilirsin.

Monitör seçimi zordur. Şunu unutmayın kusursuz monitör yoktur, en iyi ayarlar vardır.

Bu iki monitör şu an 5K bütçesi olanlar için büyük nimet. Panel kaliteleri bilinmiş ve kanıtlanmış, dinamik kontrast ve türlü nitelik barındıran iki F/P ürün.

Bunlara en yakın rakip ise AOC'dur. Prime varsa Amazon.com.tr değerlendirebilirsin.

Monitör seçimi zordur. Şunu unutmayın kusursuz monitör yoktur, en iyi ayarlar vardır.

Sağ olun var olun. Pivot şart değil ancak Lenovo 180hz ?

Bu iki monitör şu an 5K bütçesi olanlar için büyük nimet. Panel kaliteleri bilinmiş ve kanıtlanmış, Dinamik kontrast ve türlü nitelik barındıran iki F/P ürün.

Bunlara en yakın rakip ise AOC'dur. Prime varsa Amazon.com.tr değerlendirebilirsin.

.

Son düzenleme:

Hocam ben Legion R25i yi İptal etmiştim.
Aynı fiyattalar Omen 25i önerir misiniz?
Beni biliyorsunuz Pivot,Hoparlör Dert değil.
Ben daha çok Renk,Kontrast,HDR 400 performansı istiyorum.

Tekrar rahatsız ettiğim için kusura bakmayın🙏

Geri
Yukarı