ASUS VG249Q DP kablosunu bozdu

ViperEyes77

Kilopat
Daha fazla  
Evet başlığı yanlış okumadınız ASUS VG249Q model monitörüm tasarım hatası yüzünden Paugge marka DP kablomu bozdu, monitörün DP kablosu takılan yerinde yeterince pay bırakmamış ASUS ve bu yüzden kablo mecburen eğik duruyordu ve 5. ayın sonunda kablo temazsızlık yapmaya başladı kablo en ufak harekette 3-4 saniye ekrana görüntü vermeyi kesip geri veriyor. Kabloyu Amazon'dan almıştım ama kutusunu attım ne yapmam lazım. Şu anda kablonun monitöre gelen kısmını ekran kartına taktım öyle idare ediyorum.

1699183129930.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonuçta bir kablo hocam maden bozuldu, yenisini alın yani konu açma gereği neden duydunuz?

Şöyle bir şey var en kalitelisi çelik sarmal olduğu için bir kabloya 350TL para veriyorsun ama monitor tasarım hatası yüzünden kablon durduk yere bozuluyor sinir olmaz mısın bu duruma ve ne yapabilirim onu sordum zaten hiç kabloyu servise göndermedim çünkü.

O kadar az eğimde kablo bozuluyorsa bence kablonun suçu.
Piyasadaki en kaliteli kablo birde bu dışı plastik değil çelik sarma.

Şöyle bir şey var en kalitelisi çelik sarmal olduğu için bir kabloya 350TL para veriyorsun ama monitor tasarım hatası yüzünden kablon durduk yere bozuluyor sinir olmaz mısın bu duruma ve ne yapabilirim onu sordum zaten hiç kabloyu servise göndermedim çünkü.
Yapabileceğin pek bir şey yok, sonuçta kablo bozulmuş ve bunun sorumlusu sen sayılırsın. Kendi kendine bozulsa bile yine de uğraşılmaz. Atın çöpe yenisini alın, 350TL para değil günümüzde.

Piyasadaki en kaliteli kablo birde bu dışı plastik değil çelik sarma.
Gördüğnüz gibi tam kablo birleşme noktasını kastırıyor kablo dandik olsaydı daha fazla esner sıkıntı olmazdı büyük ihtimal.
1699185670931.png

Yapabileceğin pek bir şey yok, sonuçta kablo bozulmuş ve bunun sorumlusu sen sayılırsın. Kendi kendine bozulsa bile yine de uğraşılmaz. Atın çöpe yenisini alın, 350TL para değil günümüzde.

ASUS durumdan akıllanmış herhalde yeni serilerde alt tarafı düz yapmış.

1699189145283.png

Arkadaşlar Paugge'nin 1.2 versiyonu böyle aynı hatayı yaşar mıyım yoksa HDMI mı kullanayım?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı