ASUS VG249Q ghosting garantiye girer mi?

Canx2

Decapat
Dostlar monitörü alalı 8 ay oldu garantisi devam ediyor, ilk başlarda belli etmese de film izlerken ve oyunlarda hareketli sahnelerde dalgalanma tarzı bir şey oluyor. Ufo test gözümle bakarken göremiyorum ama telefonun kamerası ile çektiğimde 1 tane ufo 3 tane falan görünüyor.

Garanti belgesi şu an yanımda olmadıgı için kitapçığa bakamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ufo testinde canlı olarak göz ile gördüğünüz görüntü daha doğrudur :D Film izlerken kendini belli edecek derecede gölgelenme yapıyorsa garantiye yollayabilirsiniz. Garanti belgesi yerine fatura geçerli oluyor diye biliyorum.

Ufo testinde canlı olarak göz ile gördüğünüz görüntü daha doğrudur :D film izlerken kendini belli edecek derecede gölgelenme yapıyorsa garantiye yollayabilirsiniz. Garanti belgesi yerine fatura geçerli oluyor diye biliyorum.

75 Hz eski monitör var onda deneyeyim boşa garantiye yollamayayım hocam hemen deneyip videolarını atayım zahmet olmazsa 2 saniye bakalım var mı pek anlayamıyorum ben Z

Dostlar monitörü alalı 8 ay oldu garantisi devam ediyor, ilk başlarda belli etmese de film izlerken ve oyunlarda hareketli sahnelerde dalgalanma tarzı bir şey oluyor. Ufo test gözümle bakarken göremiyorum ama telefonun kamerası ile çektiğimde 1 tane ufo 3 tane falan görünüyor.

Garanti belgesi şu an yanımda olmadıgı için kitapçığa bakamadım.

Monitörün OverDrive ayarlarına girip aynıanda ufo testini açın ve en temiz gördügünüz ufo ve overdrive ayarınızı kullanın. Ghosting sorununu böyle çözebilirsiniz. Bu testi 2 defa yapmanız lazım 60 Hz ve 144 Hz yapıp monitörü test edin. Garantilik bir durum yok özellikle 8 ay sorunsuz kullanmışsınız. Boşuna garanti ile vakit kaybetmeyin.

Monitörün OverDrive ayarlarına girip aynıanda ufo testini açın ve en temiz gördügünüz ufo ve OverDrive ayarınızı kullanın. Ghosting sorununu böyle çözebilirsiniz. Bu testi 2 defa yapmanız lazım 60 Hz ve 144 Hz yapıp monitörü test edin. Garantilik bir durum yok özellikle 8 ay sorunsuz kullanmışsınız. Boşuna garanti ile vakit kaybetmeyin.

OverDrive ayarı yok hocam ASUS VG49Q kullanıyorum trace Free var ama hepsini denedim işe yaramıyor. 2 farklı PC 2 farklı monitör ile denedim 10 tane farklı HDMI d/p güç kablosu akla gelebilecek her yolu denedim. Laptopta denedim onda da titriyor. 2 ihtimal var ya evin elektrik tesisatında sorun var ya da benim gözler bozuk :)

konu biraz farklı ghosting değil tam olarak çözemiyorum ayrı bi konum var bu konuyla ilgili baya kafa karıştırıcı bi durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı