ASUS VG249Q Ölü veya takılmış piksel var!

oguzhanorz

Decapat
Yer
Sicilya
Arkadaşlar 1 haftadır ASUS VG249Q kullanıyorum. Hiç sorun yokken bir anda ekranımda böyle bir nokta belirdi. Arkaplan açık tonlardayken gözüküyor ve görebildiğim kadarıyla kırmızı renkte. Koyu ve siyah renkte kayboluyor. Bu bir ölü piksel midir yoksa takılmış piksel mi? Çaresi var mı?

Edit: Arkaplan maviyken siyah oldu.

WhatsApp Image 2020-05-29 at 20.58.45.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 1 haftadır ASUS VG249Q kullanıyorum. Hiç sorun yokken bir anda ekranımda böyle bir nokta belirdi. Arkaplan açık tonlardayken gözüküyor ve görebildiğim kadarıyla kırmızı renkte. Koyu ve siyah renkte kayboluyor. Bu bir ölü piksel midir yoksa takılmış piksel mi? Çaresi var mı?

Edit: Arkaplan maviyken siyah oldu.

Eki Görüntüle 576825

O monitörün forumda ölü pikselli olduuğu söyleniyordu ve kanıtlandı direk servise ver veya iade et.

Benim monitörümdede vardı , bu site ile 24 saat açık bırakmıştım sorun çözülmüştü.

Bu siteyi ben de denedim ancak aralıklı olarak denedim. Bir keresinde de 1 saat boyunca tuttum ancak çare olmadı.

O monitörün forumda ölü pikselli olduuğu söyleniyordu ve kanıtlandı direk servise ver veya iade et.

Valla hocam bence de ölü piksel ancak herkes farklı bir şey söylüyor ben de arada kaldım. Servis şu an kabul etmiyor aynı bölgede 3 tane yada toplamda 5 tane olması gerekiyormuş. Ben de mahkeme vs uğraşmak istemiyorum. Çok rahatsız etmiyor ilk başta üzüldüm tabii ki ancak şu an gözüme gelmiyorlar bile. Tek sıkıntı umarım artmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı