ASUS VG249Q vs. AOC 24G2U vs. LG 24GN650-B

Bütçe
1800 TL

DracheN

Megapat
Yer
Jüpiter
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Intel Core i5 12400F (6C/12T) GPU: MSI GEFORCE RTX 2060 VENTUS GP OC 6GB GDDR6 192Bit RAM: GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsV DDR4 3200MHz CL16 Motherboard: MSI H610M BOMBER DDR4 3200MHz(OC) SSD: Kioxia 500GB Exceria NVMe M.2 SSD (1700MB R / 1600MB W) PSU: THERMALTAKE TR2 S 650W 80 PLUS Case: MSI MAG FORGE M100R ARGB Monitor: MSI MAG 251RX 240HZ 1MS GtG 10-bit OS: Windows 11 Home SL
Arkadaşlar son kararım bu üçü arasından olacak yardımınızla. Rekabetçi online oyunlar, hikayeli oyunlar, film-dizi, YouTube ağırlıklı kullanılan bilgisayar için en mantıklı seçim hangisi olur? Monitörü biraz yakın kullanıyorum.

Şahsen 24G2U alırdım. @gokswag kullanıyor birkaç haftadır yardımcı olabilir.

AOC aynı modelinin 75 Hz olanını kullanıyorum, çok memnunum. Hızlı şarj bile var ekranda. USB bağlayarak telefonu çok hızlı şarj ediyor. Ama LG'nin tipi de fena değilmiş. :D

Kesinlikle 24G2U öneririm. Sanırım 2.haftam olacak ve hiçbir şekilde problemim yok , IPS Glow çok az var ve rahatlık açısından çok iyi , yukarı aşağı sağa sola çok rahat bi şekilde dönebiliyor ayrıca renkler inanılmaz güzel , ben de oyun ve dizi-film için kullanıyorum. Ayrıca monitörün kontrol paneli ve tuşları da çok basit ve rahat. Çok memnunum kesinlikle önerimdir.

Bende de 24G2U'nun farklı panelle 27" olanı var. Ayak ve çerçeve aynı yani. Konfor olarak gayet iyi şahsen en üste getirip aşağı doğru baktırıp yatarak bakıyorum. Pivot olarakta kullanılıyor.

"
Direk 24G2U alın bence hocam. XG2405'den de, 24GN650-B'den de iyi bir monitör. Dilerseniz itopyada 1890 TL gibi bir fiyatı var şuan. İsterseniz size 24GN650-B ile 24G2U karşılaştırmasını yapayım.

24GN650-B'nin kağıt üstünde renk gamutları iyi, aynı zamanda parlaklık oranı da 24G2U'ya oranla daha yüksek. Ancak gerçekte karşılaştırınca 24G2U tokatlıyor. Bu arada 24G2U yakın zamanda panel değiştirdi ve eskiden 350 nit parlaklık sunarken artık 250 nit sunuyor, kontrast oranı da düşse de hala IPS monitörler için gayet iyi bir değer.

Ancak artık gecikme değeri daha iyi fakat ben olsam eski paneli tercih ederdim. Gerçi böyle bir şey de mümkün değil, eski veya yeni panelli olan model şansa geliyor. Eğer seri numarası ATN ile başlıyorsa bil ki eski model gelmiştir, AWN ile başlıyorsa yeni modeldir. Bir de eski modelde güç tüketimi daha az. 24GN650-B'de HDR var fakat çok da iyi değil. Aynı zamanda 24G2U kötü de olsa hoparlöre sahip.

Birde 24GN650-B'de GTG 1ms varken 24G2U'da MPRT 1ms var ama farkı hissetmen çok zor."

Bir diğer yorum ;
"
Vg24vq modeli Curved ve VA panel ayrıca 350CD parlaklığa sahip. 250 ve 350CD parlaklığa sahip iki monitörü yan yana koyduğunuzda 250CD monitöre bakmazsınız çok soluk kalıyor. Bu testi herhangi bir mağazaya gidip kendi gözlerinizle görebilirsiniz. IPS'te renkler daha keskin fakat karanlık sahnelerde ayrıntı yok oluyor. VA panelde ise karanlık sahneler daha iyi ayrıntıları görebiliyorsunuz. Genel anlamda VG24vq daha iyi.
"

Böyle yorumlar almıştım açıkçası ben de alacağım üçü arasında çok kararsız kaldım.Tamamen senin durumundayım bende.Monitörde USB girişi olması çok önemli benim için laptopu bağlayacağım.

Şuan bu konunun altındaki yorumlara bakarak tercih edeceğim.Aşırı kararsız kaldım aynı yoldan devam edebiliriz hocam :D

"
Direk 24G2U alın bence hocam. XG2405'den de, 24GN650-B'den de iyi bir monitör. Dilerseniz itopyada 1890 TL gibi bir fiyatı var şuan. İsterseniz size 24GN650-B ile 24G2U karşılaştırmasını yapayım.

24GN650-B'nin kağıt üstünde renk gamutları iyi, aynı zamanda parlaklık oranı da 24G2U'ya oranla daha yüksek. Ancak gerçekte karşılaştırınca 24G2U tokatlıyor. Bu arada 24G2U yakın zamanda panel değiştirdi ve eskiden 350 nit parlaklık sunarken artık 250 nit sunuyor, kontrast oranı da düşse de hala IPS monitörler için gayet iyi bir değer.

Ancak artık gecikme değeri daha iyi fakat ben olsam eski paneli tercih ederdim. Gerçi böyle bir şey de mümkün değil, eski veya yeni panelli olan model şansa geliyor. Eğer seri numarası ATN ile başlıyorsa bil ki eski model gelmiştir, AWN ile başlıyorsa yeni modeldir. Bir de eski modelde güç tüketimi daha az. 24GN650-B'de HDR var fakat çok da iyi değil. Aynı zamanda 24G2U kötü de olsa hoparlöre sahip.

Birde 24GN650-B'de GTG 1ms varken 24G2U'da MPRT 1ms var ama farkı hissetmen çok zor."

Bir diğer yorum ;
"
Vg24vq modeli Curved ve VA panel ayrıca 350CD parlaklığa sahip. 250 ve 350CD parlaklığa sahip iki monitörü yan yana koyduğunuzda 250CD monitöre bakmazsınız çok soluk kalıyor. Bu testi herhangi bir mağazaya gidip kendi gözlerinizle görebilirsiniz. IPS'te renkler daha keskin fakat karanlık sahnelerde ayrıntı yok oluyor. VA panelde ise karanlık sahneler daha iyi ayrıntıları görebiliyorsunuz. Genel anlamda VG24vq daha iyi.
"

Böyle yorumlar almıştım açıkçası ben de alacağım üçü arasında çok kararsız kaldım.Tamamen senin durumundayım bende.Monitörde USB girişi olması çok önemli benim için laptopu bağlayacağım.

Şuan bu konunun altındaki yorumlara bakarak tercih edeceğim.Aşırı kararsız kaldım aynı yoldan devam edebiliriz hocam :D
Donanım arşivinde arkadaşlar ASUS TUF VG249Q çok önerdiler. Ama siz de güzel özetlediniz teşekkür ederim. Ayakları çok uzun en çok o korkutuyor beni.

Donanım arşivinde arkadaşlar ASUS TUF VG24VQ çok önerdiler. Ama siz de güzel özetlediniz teşekkür ederim. Ayakları çok uzun en çok o korkutuyor beni.
Karar verdiğinizde yazın çünkü ben de alacağım tamamen şuan bu konuya odaklandım.Diğer arkadaşların da yorumlarını bekliyorum

Birde ben bir şey soracağım benim laptopta sadece HDMI girişi var Lenova Legion Y520 ve NVDIA GTX1050 ekran kartı var yine 144 hz alabilir miyim ? Bu monitörlerle ?

Karar verdiğinizde yazın çünkü ben de alacağım tamamen şuan bu konuya odaklandım.Diğer arkadaşların da yorumlarını bekliyorum

Birde ben bir şey soracağım benim laptopta sadece HDMI girişi var Lenova Legion Y520 ve NVDIA GTX1050 ekran kartı var yine 144 hz alabilir miyim ? Bu monitörlerle ?
Donanım arşivinde monitör konusunda da açmıştım bir konu orada da çok yorum yapan arkadaş oldu hocam bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı