ASUS VG249QL3a monitörde glitch oluyor

nanektres

Hectopat
Daha fazla  
Monitör
vg249ql3a
Merhaba.

Dün Vatan Bilgisayar'dan ASUS TUF Gaming VG249QL3a model bir monitör aldım ölü piksel testi yaptırdım bir problem çıkmadı. Dün kullanırken de herhangi bir sorun yoktu. Ancak bugün pcde kullanırken ekranda glitch benzeri şeyler çıkmaya başladı. Aynı monitörü ps5e taktığımda herhangi bir problem yok.Sebebini bilen yardımcı olabilir mi?

(Pcyi başka bir monitöre taktığımda da benzer durumla karşılaşmadım.)

Dosya Ekleri

• IMG_1709.jpeg
    IMG_1709.jpeg
    748,7 KB · Görüntüleme: 20
Farklı cihazlarda bu süre içerisinde yapmıyor. Sadece bu kasaya bağladığında oluyor o zaman. DisplayPort kablosu ile denedin mi yani ekran kartının farklı çıkışlarını monitörün farklı girişleri tarzı deneme yaptın mı?

Farklı cihazlarda bu süre içerisinde yapmıyor. Sadece bu kasaya bağladığında oluyor o zaman. DisplayPort kablosu ile denedin mi yani ekran kartının farklı çıkışlarını monitörün farklı girişleri tarzı deneme yaptın mı?

Laptopumda DisplayPort girişi olmadığı için deneyemedim. Ancak monitörün HDMI1 slotu ve HDMI2 slotlarını değiştirerek denedim.

Yarın monitörü TV'ye bağlayıp test etmeyi düşünüyorum. PS5'teki gibi sorun çıkarmaz ise PC'de problem olabilir onu nasıl çözerim bilmiyorum.

Arkadaşlar şimdi ayarları kurcalarken fark ettim monitörü 165Hz değerine getirdiğimde sorun kalmıyor. Monitörlerden çok anlamayan birisi olarak okuduğum bazı forumlarda monitör oclanarak 180Hz yapıldığını yazmışlar. Sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

Dosya Ekleri

• IMG_1722.jpeg
    IMG_1722.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı