ASUS VG24VQ DisplayPort'la bağlandığımda ekran titriyor

MertSavage

Picopat
Daha fazla  
Monitör
Asus VG24VQ
Arkadaşlar bilgisayarımı bir ara garantiye göndermiştim o sıra monitor boştaydı monitor bayağı bir süre boştaydı her neyse bilgisayarım geldi DisplayPort'la bağlamıştım ama görüntü bir garipti. Oyuna girince menüde oyun içinde ekranda flickerlar oluyordu bu sinirimi bozmuştu ilk başta kabloda sorun vardır dedim HDMI bir kablo aldım. HDMI kabloda flicker yoktu geçen gün yine DisplayPort kablosu aldım bugün yine denedim yine flickerlar oluyor. Bunun için bir çözüm var mı? Ayrıca bilgisayarı geldiğinde bağladığımda karanlıklar yerlerde ya da başka bir şeyde ghosting sorunu vardı. Bunun için garantiye mi göndermem lazım?

Arkadaşlar bilgisayarımı bir ara garantiye göndermiştim o sıra monitor boştaydı monitor bayağı bir süre boştaydı her neyse bilgisayarım geldi DisplayPort'la bağlamıştım ama görüntü bir garipti. Oyuna girince menüde oyun içinde ekranda flickerlar oluyordu bu sinirimi bozmuştu ilk başta kabloda sorun vardır dedim HDMI bir kablo aldım. HDMI kabloda flicker yoktu geçen gün yine DisplayPort kablosu aldım bugün yine denedim yine flickerlar oluyor. Bunun için bir çözüm var mı? Ayrıca bilgisayarı geldiğinde bağladığımda karanlıklar yerlerde ya da başka bir şeyde ghosting sorunu vardı. Bunun için garantiye mi göndermem lazım?

Hocam monitörde FreeSync ya da G-SYNC açıksa bir kapatıp dener misiniz?

Denedim flickerlar gitti ana ben G-Sync kullanmak istiyorum bunun için NVIDIA denetim masasında falan var mırdır bir ayar.

Ekran normalde titreme yapıyor mu G-SYNC'e ihtiyacın var mı? Aynı sorun bende de vardı monitörü garantiye vermiştim sizde verebilirsiniz ama dersenizki benim normalde titreme yapmıyor G-SYNC'e de gerek yok o zaman bir sorun olmaz diye düşünüyorum ama sizin kararınız.

Ekran normalde titreme yapıyor mu G-Sync'e ihtiyacın var mı? Aynı sorun bende de vardı monitörü garantiye vermiştim sizde verebilirsiniz ama dersenizki benim normalde titreme yapmıyor G-Sync'e de gerek yok o zaman bir sorun olmaz diye düşünüyorum ama sizin kararınız.

Şu ana kadar normalde titreme görmedim oyunlarda gördüm o kadar ve ayrıca bir şey soracağım sizde benim monitörümden kullanmışsınız monitorde bende gölgeler vb şeylerde pixeller çok belli oluyor bir de videolarda ya da dizilerde ekranda katman katman bir şeyler çıkıp kırmızı yeşil renkler karışıyordu sizde böyle sorun oldu mu ya da olduysa çözebildiniz mi?

Şu ana kadar normalde titreme görmedim oyunlarda gördüm o kadar ve ayrıca bir şey soracağım sizde benim monitörümden kullanmışsınız monitorde bende gölgeler vb şeylerde pixeller çok belli oluyor bir de videolarda ya da dizilerde ekranda katman katman bir şeyler çıkıp kırmızı yeşil renkler karışıyordu sizde böyle sorun oldu mu ya da olduysa çözebildiniz mi?

Ben aynı monitörü kullanmadım ama aynı sorunları yaşadım o belirttiğiniz olaylarla çok karşılaşmadım zaten 2.gün geri teslim ettim bende ghosting vardı ve titreme vardı ghosting hala devam ediyor ama titreme çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunlu monitör zaten. TUF serisinin alayı bu şekilde. Çözümü yok, iade dışında tabii.

Hocam garantiniz iptal olmuyor ise bence değiştirin yenisindede aynı sorun varsa G-SYNC'yi kapatıp devam edersiniz ben olsam o şekilde yapardım kendi monitörümdede o şekilde yaptın 2 defa yolladım artık anladım ki panelde sıkıntı var kullanmaya çalışıyorum kutusunu faturasını garantisini iyi saklayın ileriki zamanlarda tekrar yenileyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı