ASUS VG258QR Ve ASUS VG258Q

Barracuda

Decapat
Ben yakın zamanda bir monitör almak istiyorum ve şu anda aklımda bu 2 model var. İşlemcim İ7 8700 ve ekran kartım GTX 1070ti. Aklımda birkaç soru var mesela modellerden birisi 165Hz birisi 144Hz , eğer ben 165Hz olanı alırsam fazla mı gelir yani 144Hz yeterli midir? 0.5Ms ile 1Ms arasındaki farkı oyun oynarken veya başka bir şey yaparken hisseder miyim? Ayrıca monitör özellikleri hakkında pek bir bilgim yok , alırken nelere dikkat etmeliyim ve bu monitörlerin özellikleri iyi midir?

Oynadığın oyunlara bağlı. Rekabetçi FPS oyunları oynuyorsan 165 hz iyi olur. Ve 0.5 ms farkını hissedersin.

Aynen genellikle FPS tarzı oyunlar oynuyorum ama ağır oyunlar olduğu için 165 Fps e kadar çıkamayabiliyorum. Mesela Battlefield 1 , Battlefield 5 , FPS olmasa da Forza Horizon 4 , Assasin's Creed Unity , GTA 5 gibi oyunlar da oynuyorum. Bunlarda mesela 165 Fps e kadar çıkamıyorum genellikle 110-130 Fps arası değişiyor. Yani 165Hz aldığımda fazla mı gelir ona karar veremedim.

Aynen genellikle FPS tarzı oyunlar oynuyorum ama ağır oyunlar olduğu için 165 Fps e kadar çıkamayabiliyorum. Mesela Battlefield 1 , Battlefield 5 , FPS olmasa da Forza Horizon 4 , Assasin's Creed Unity , GTA 5 gibi oyunlar da oynuyorum. Bunlarda mesela 165 Fps e kadar çıkamıyorum genellikle 110-130 Fps arası değişiyor. Yani 165Hz aldığımda fazla mı gelir ona karar veremedim.
Fazla gelir ama bir problem oluşmaz. İleride upgrade yaptığınızda 165 Hz kullanma imkanınız olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı