ASUS VG259QM çerçevesi ısınıyor

LeFeyn

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim monitörü yeni aldım ve fark ettim ki alt çerçevenin sol tarafı ısınıyor. Acaba bu durum normal midir? Aynı monitörü kullanan arkadaşlar varsa onlarda da durum aynı mı acaba? Resimde ki kırmızı alan ısınıyor.

Dosya Ekleri

• Monitör.jpeg
    Monitör.jpeg
    87,8 KB · Görüntüleme: 200
Son düzenleme:
Muhtemelen Curved bir monitörden geçtiğiniz için öyle görünüyordur. Ben daha önce de düz monitör kullandığım için çok farklı gelmedi. Ayrıca arkadaşlar şu kampanyaya katılarak ücret ödemesi alabilirsiniz.

Buradan 235 lira geri ödeme veriyor.

Buradan da 15 dolar nakit veya 20 dolarlık oyun kodu veriyor.

Ben alttakine katılamadım. Seri numarasıyla ilgili bir hata veriyor. Yukarıdakinden de haber bekliyorum.

Teşekkür ederim. VG259QM monitör almıştım, bunu görmüştüm ama tarihleri görmemiştim herhalde katılamadım deyip geçmiştim. Şimdi tekrar baktığımda bu aralıkta aldığımı fark ettim. Çok sağ olun.

Teşekkür ederim. VG259QM monitör almıştım, bunu görmüştüm ama tarihleri görmemiştim herhalde katılamadım deyip geçmiştim. Şimdi tekrar baktığımda bu aralıkta aldığımı fark ettim. Çok sağ olun.
Rica ederim ne demek. Benim de haberim yoktu, başka bir konuya bir arkadaş yazdı sağ olsun.

bendede aynı monitör var ama 240 hz açılışta 5-6 dk içersinde 2 saniyeliğine ekran kararıp geri geliyor sendede oluyorumu ?
Yok hocam bende olmuyor ancak sende ki olayın monitör kaynaklı bir problem olduğunu sanmıyorum.
@LeFeyn ben de alttakine katılamadım. "Serialnumber does not match the selected product." Hatası veriyor. Genel bir sorun herhalde ama takipçisi olmak gerek.
Muhtemelen orada monitörün modeli ile ilgili bir sorun çıkıyor. Örneğin ilk kampanya da direkt modeli VG259QM seçiyoruz ve kabul ediyor. İkinci kampanyada ise TUF Gaming VG259QM seçeneği var. Prensip olarak ikisi de aynı monitör ama bence bundan kaynaklı bir sıkıntı var. İlk kampanyaya katılalı 1 hafta oldu ancak ses seda yok. Sizde durum nedir acaba?

Arkadaşlar başlıkta belirttiğim monitörü yeni aldım ve fark ettim ki alt çerçevenin sol tarafı ısınıyor. Acaba bu durum normal midir? Aynı monitörü kullanan arkadaşlar varsa onlarda da durum aynı mı acaba? Resimde ki kırmızı alan ısınıyor.
Hocam çok araştırdım ve şimdi orta seviye bir ekran karıtm olmasına rağmen ileride upgrade yapacağımdan uzun ömürlü olsun diye 240hz ve IPS monitor buldum sonunda kafama göre (vg259qm) ama gel gör ki 😃 ısınıyor diyorsunuz sol alt köşesi. Detaycı biri olduğum için ben de taktım bu konuyu. :) Sonradan bir bilgi edindiniz mi? Mesela diğer monitörlerde de oluyor mu? Ya da önemsiz birşey olduğuna dair herhangi bir bilgi?

Teşekkürler.

@LeFeyn 4 gün olmuş benimki. En azından 2-3 hafta arası sürer diye tahmin ediyorum. Tabi şu diğer kampanyaya katılabilsek iyi olacak. 15 dolar 102TL şu an.

Aynen öyle katılabilsek iyi olurdu. Yine de ben arada bir deniyorum belki düzelmiştir diye. Diğer bir ihtimal de belki diğer kampanyaya katıldığımız için bu kampanyaya kabul etmiyordur. Arada bir denemekte fayda var.

Hocam çok araştırdım ve şimdi orta seviye bir ekran karıtm olmasına rağmen ileride upgrade yapacağımdan uzun ömürlü olsun diye 240hz ve IPS monitor buldum sonunda kafama göre (vg259qm) ama gel gör ki 😃 ısınıyor diyorsunuz sol alt köşesi. Detaycı biri olduğum için ben de taktım bu konuyu. :) Sonradan bir bilgi edindiniz mi? Mesela diğer monitörlerde de oluyor mu? Ya da önemsiz birşey olduğuna dair herhangi bir bilgi?

Teşekkürler.

Hocam ben de çok araştırdım, hatta bir tane de monitör iade ettim. Sonra İncehesap indirimlerinden bu monitörü aldım ve gayet memnunum. Isınma olayına gelirsek birkaç kişiyle konuştum ve onlarda da aynı durumun olduğunu öğrendim. Sonra ASUS'a mail attım onlar da durumun normal olduğunu söylediler. Artık takmıyorum, sonuçta sürekli monitörün şurası mı ısınmış burası mı ısınmış diye ekranı leke içerisinde bırakmanın bir anlamı yok. Kafaya takmayın imkanınız varsa alın derim. Her markanın monitörü ısınıyor mu derseniz ısınmıyormuş. En azından benim arkadaşlarımdan Samsung ve Viewsonic kullananlar var ve onlar ısınma olmadığını söylediler. Yani ben tavsiye ederim ancak size kalmış. Ne alırsanız alın şimdiden hayırlı olsun.

Aynen öyle katılabilsek iyi olurdu. Yine de ben arada bir deniyorum belki düzelmiştir diye. Diğer bir ihtimal de belki diğer kampanyaya katıldığımız için bu kampanyaya kabul etmiyordur. Arada bir denemekte fayda var.

Hocam ben de çok araştırdım, hatta bir tane de monitör iade ettim. Sonra İncehesap indirimlerinden bu monitörü aldım ve gayet memnunum. Isınma olayına gelirsek birkaç kişiyle konuştum ve onlarda da aynı durumun olduğunu öğrendim. Sonra ASUS'a mail attım onlar da durumun normal olduğunu söylediler. Artık takmıyorum, sonuçta sürekli monitörün şurası mı ısınmış burası mı ısınmış diye ekranı leke içerisinde bırakmanın bir anlamı yok. Kafaya takmayın imkanınız varsa alın derim. Her markanın monitörü ısınıyor mu derseniz ısınmıyormuş. En azından benim arkadaşlarımdan Samsung ve Viewsonic kullananlar var ve onlar ısınma olmadığını söylediler. Yani ben tavsiye ederim ancak size kalmış. Ne alırsanız alın şimdiden hayırlı olsun.

çok teşekkürler cevap için. evet şimdi bunu değil başkasını alsak zaten yine küçük bir ayrıntı kafamızı kurcalayacak en sonunda.

hocam zaten istediğim özelliklere sahip (çöz. olsun boyut hz) bununla birlikte bir de acer var. ama asus varken acer bakmadım bile. tahminim zaten ms i daha düşük çıkar testlerde. benim görüşüm bu en azından.

ben de birkaç güne siparişi geçmeyi düşünüyorum.

bu forumda mıydı bilmiyorum ama birisi başka hiçbir monitorde sıcaklık yok demişti. ingilizcem iyidir reddit dahil bircok forumda arattım lg den tut samsung a onlarca monitorde özellikle o bahsettiğiniz sağ alt kısımda monitorün önemli devreleri olduğu için ısınma olurmuş ve çok normalmiş. monitördeki ısınmalar ancak dokunamayacak derecedeyse sorun yaratıyormuş. benim de içim rahatladı. sizinle de paylaşayım dedim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı