ASUS VG259QR vs VG249Q1R

Keenact

Hectopat
Daha fazla  

Bütçe konusunda sıkıntım yok yeter ki iyi olsun istiyorum ayakları sıkıntı değil VESA girişinden de bağlayabilirim fakat özellikleri neredeyse aynı iken neden aralarında bu kadar fiyat farkı var ve 165 Hz olan VG249Q1Rnin 1399 TL'ye kadar düşmesi zamanında aklıma soru işareti getirdi. NVIDIA ekran kartı kullanıyorum yani G-SYNC özelliği gosting i daha mı azaltacak birisi beni aydınlatsın. Bu iki monitör arasında ciddi ciddi ne farklar var. Ve diğer monitör neden bu kadar ucuz?

Hocam bu modelde (VG249Q1R) kronik ışık sızması problemi var, evet tüm IPS monitörlerde az da olsa var ancak ben bizzat Amazondan aldım ve gündüz bile belli oluyordu, isterseniz resmini atabilirim. Başka kişilerden de aynı şikayeti duydum.

Birde 2 K monitör alıyım diyorum 144 Hz ve üzeri bütün 2K monitörler 27 inc ve üzeri neden acaba
Hocam bu modelde (VG249Q1R) kronik ışık sızması problemi var, evet tüm IPS monitörlerde az da olsa var ancak ben bizzat Amazondan aldım ve gündüz bile belli oluyordu, isterseniz resmini atabilirim. Başka kişilerden de aynı şikayeti duydum.
Hani fiyatı düşük olunca bir şüphelendim aslında ama ben daha ne özellik farkları var diye soruyorum.

Birde 2 K monitör alıyım diyorum 144 Hz ve üzeri bütün 2K monitörler 27 inc ve üzeri neden acaba

Hani fiyatı düşük olunca bir şüphelendim aslında ama ben daha ne özellik farkları var diye soruyorum.
Fiyatı düşük olan her monitör kalitesizdir diye birşey yok hocam, ama ben o modeli bizzat deneyimledim, tecrübemi aktardım size. Nette dolaşınca benzer problemlere çokça rastladım. Kendim Acer RG241YP 24" 165Hz IPS modelini kullanıyorum. 5 tane monitör deneyimledim ışık sızması en az olan modellerden birisi diyebilirim. İsterseniz bir göz atın.

2K monitör alacaksanız 27" ten aşağısını düşünmeyin zaten. 1080p için de 24" idealdir.

O zaman şöyle diyim 1070 Ti ekran kartım var 2K oyun oynatamaz zaten oynatsa da rekabetçi oyunlar oynuyorum genelde aklıma sadece şey geliyor GerforceNow 2K 60 Fps sağlayabilir mi öyle olursa 2 k monitör almak mantıklı olur aksine almazdım zaten sadece 27 inc çok büyük gelir diye düşünüyorum yorumun nedir ?

O zaman şöyle diyim 1070 Ti ekran kartım var 2K oyun oynatamaz zaten oynatsa da rekabetçi oyunlar oynuyorum genelde aklıma sadece şey geliyor GerforceNow 2K 60 Fps sağlayabilir mi öyle olursa 2 k monitör almak mantıklı olur aksine almazdım zaten sadece 27 inc çok büyük gelir diye düşünüyorum yorumun nedir ?
Asus TUF VG249Q1R aldım, 1 hafta kullandım, iade ettim. Renkleri berbat. Çok felaket bir sarısı var. Manuel ayarlardan biraz halledebiliyorsunuz ama bu sefer de çok yapay oluyor renkler. Kimseye de tavsiye etmem bu modeli.

2 aydır AOC C27G1 kullanıyorum. 144 HZ. 27" 1080p. Ekrana yaklaşık 50-60 cm den bakıyorum ve hiç rahatsız edici değil görüntü gayet güzel. Öyle piksel piksel görmüyorum görüntüyü. 1080p de olsa 27" büyük boyutlu bir monitör düşünüyorsanız bence gayet güzel. Ben uzun süredir 22" kullanıyordum 27" e geçtiğim için memnunum.

Geri
Yukarı