ASUS VG279QL1A HDR açıkken ekranın ortasında siyahlık oluştu

KHAGAN.Z

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS DUAL RTX3060Ti GDDR6X 8 GB GPU
INTEL i5-13400f CPU
ASUS TUF GAMING B660M-E D4 MB
XPG GAMMIX D30 8*2 16 GB RAM
ADATA LEGEND 750 PCIe Gen3 x4 M.2 500GB SSD
FSP HYDRO 80+ BRONZE 700W PSU
Monitör
ASUS VG279QL1A
Merhaba arkadaşlar; ASUS VG279QL1A monitörümle dün gece 3 saat kadar HDR açıkken oyun oynadım, 3 saatin sonunda monitörün altında böyle siyah mürekkep tarzı bir şeyin yukarı doğru yayıldığını gördüm. Monitörün ortasına dokundum ve elimi yakacak kadar sıcaktı. HDR'yi anında kapatıp o siyahlığa dokundum ve dokunduğum kısım normale dondu, başka yere yaptığımda orasının düzelmediğini gördüm. Rastgele üfledim ve üfleyince çok hızlı şekilde düzeldi lakin tam ASUS logosunun üzerinde fotoğrafta olduğu gibi şerit LED ışıklara benzer bir kısım kaldı, monitörü soğutmaya bıraktım ve sabah o ışık küçülmüş olduğunu gördüm. Monitör testi yaptım, internetten Ezio adlı siteden ve uniformity kısmında ekranın alt kısmında o siyahlıkların geldiği yerdeki karanlık dikkatimi çekti, monitörün garantisi devam etmekte. Sizce ne yapmalıyım? Teşekkür ederim. Monitör Vatan'dan alınmadır.
foto1.jpeg
foto2.jpeg

Kullanıcı hatası değil bu durum, panelin anormal derecede ısınması başlı başına bir fabrikasyon sorunu zaten. Sizin 3 saat oynayıp oynamamanızla bir alakası yok yani. Panel değişimi yaparlar büyük ihtimal.
Ücret talep edilir mi benden?

Geri
Yukarı