ASUS VG27AQ1A 170 Hz'de kullanmak zararlı mı?

Mamaqiyus

Hectopat
Makaleler
2
Bu Monitörü kullanıyorum. OSD ekranında hız aşırtma adı altında 170 Hz'e çıkabiliyor monitör. 170 Hz'de kullanmak herhangi bir sorun yaratır mı?
Ayrıca 144 Hz'de 10 bpc renk aralığı da kullanılabilir gözüküyor. 10 bpc ve 8 bpc normal kullanımda fark yaratır mı?
Monitörü 170 Hz'e alınca şu şekilde bir uyarı çıkıyor:

1645290184917.jpeg

Ve geçenlerde monitörde bildiğiniz ölü piksel oluştu. Reset atınca falan gitmedi 144 Hz'e düşürünce yok oldu. Yenileme hızıyla bir alakası olabilir mi bunun?

Monitöre OC tavsiye etmiyorum, panel ömrüne ve sıcaklıklara yansır.

26Hz bayağı yüksek bir OC, 10Hz bile yüksek iken bir monitör için 26 aşırı olur. Monitöre OC değmeyen bir şey.

Monitöre OC tavsiye etmiyorum, panel ömrüne ve sıcaklıklara yansır.

26Hz bayağı yüksek bir OC, 10Hz bile yüksek iken bir monitör için 26 aşırı olur. Monitöre OC değmeyen bir şey.
Peki neden OSD ekranında var böyle bir şey ? Ayrıca OC edilmiş tazeleme hızını satış stratejisi olarak kullanmak ASUS'a yakışmadı.

Peki neden OSD ekranında var böyle bir şey? Ayrıca OC edilmiş tazeleme hızını satış stratejisi olarak kullanmak ASUS'a yakışmadı.

Bende de ASUS monitör var (VG249Q1R), OC işi tamamen saçma; 165Hz diye satılıyor monitör zaten 144+OC yazsalar tamam derim de.

Geri
Yukarı