ASUS VG27AQ1A vs ASUS VG27AQZ vs Dell G2724D

Bütçe
9500
Dostum bir Windows penceresi açıp iki monitörün ortasına getirip aşağı yukarı mouse ile sallayıp telefonla kaydedebilir misin? Çok merak ediyorum bende senin gibi 165 ile 144 yan yana kullanıyorum fark göremedim acaba 165 sandığım monitör gerçekte 144 olabilir mi? Monitörlerimin biri 32" G5 euxuf diğeride buxuf.
Telefon 60 kare kaydedeceğinden videodan anlaşılamaz sanırsam.

Bende şöyle düşündüm; İki monitör arası Hz farkı 21, kamera 60FPS. Tam farkı çekebilir belki diye düşündüm. Diğer monitörü iş yerine götürmeden önce aklıma gelseydi ben çekecektim.

@Saint Lucia Hocam ben de monitör alma aşamasındayım peki Dell G2724D mi yoksa MSI G274QPF mı? Bana da yardımcı olabilir misin? MSI'ı Amazon sattığı için taksit avantajı da var o yüzden benim için daha karlı oluyor.

Ekran Kartım 3070 Ti

MSI yanlısı biriyim ama Dell'in F/P ürün potasında lider olması ve memnun müşteri kitlesinin de epey fazlası olması Dell'i aldırmakta ağır rol oynuyor. İki monitörde üzmez. Fakat Dell'in yeri ayrı. Güven uyandırıyor.

Konu denk geldi hiç düşünmeden alabilirsiniz yakında kutu açılımını ve incelemesini video olarak paylaşacağım. İnsanlar "Alienware" görünce dibi düşüyor "Dell" görünce "hııım" oluyor cidden trajikomik 2'si teknik olarak aynı şey zaten. 😅

1705479678584.png

Bu video güzel fikir verecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Üşendim monitörü taşımadım ama bir bakayım dedim yapılmışı varmış =)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradaki FPS farkı çok videoyu 25% yavaşlatmışlar.
165Hz monitöre temmuz ayında 6 taksit 7600 lira verdim.
144Hz monitöre aralık ayında 6 taksit 5600 lira verdim.
İkisi de 32" 2K G5 monitör acaba aradaki 2K fiyat farkı (27TL dolar kuru döneminde 74$) 20Hz için değer mi gerçekten merak ettim.
Input lag testinde fotoğraf çekmemiz gibi bu şekilde test yapılabiliyormuş =]

MSI yanlısı biriyim ama Dell'in F/P ürün potasında lider olması ve memnun müşteri kitlesinin de epey fazlası olması Dell'i aldırmakta ağır rol oynuyor. İki monitörde üzmez. Fakat Dell'in yeri ayrı. Güven uyandırıyor.

Taksitle almak zorundaydım Amazon vade farksız taksit yaptığı için aralarında çok bir fark kalmıyordu o yüzden MSI tercih ettim. Para çok önemli bir konu değil ama anladığım kadarıyla MSIda teknik destek ve garanti işleri ölü piksel olayı dert. Almış oldum artık Dell ile denkse iyi bir tercih yaptım demektir o zaman.

Taksitle almak zorundaydım Amazon vade farksız taksit yaptığı için aralarında çok bir fark kalmıyordu o yüzden MSI tercih ettim. Para çok önemli bir konu değil ama anladığım kadarıyla MSI'da teknik destek ve garanti işleri ölü piksel olayı dert. Almış oldum artık Dell ile denkse iyi bir tercih yaptım demektir o zaman.

İyi bir monitördür. Üzeceğini sanmıyorum.
Ölü piksel şans meselesi. Her markada denk gelebilir. Dell'in servisinden daha iyi bir servis zaten yok. MSI bu yönden artı sunmuyor olabilir ama belki hiç ihtiyacınız olmayacak.

İyi bir monitördür. Üzeceğini sanmıyorum.
Ölü piksel şans meselesi. Her markada denk gelebilir. Dell'in servisinden daha iyi bir servis zaten yok. MSI bu yönden artı sunmuyor olabilir ama belki hiç ihtiyacınız olmayacak.

Evet ölü piksel şans işi haklısınız inşallah dediğiniz gibi servise ihtiyacım kalmaz. Amazondan aldığım için kafam biraz rahat iade edebilirim bir sorun olursa.

@Saint Lucia Monitörü teslim aldım sanırım ekran ile camı arasında kirpik var 😂

IMG_20240118_150650.jpg

Son düzenleme:
Evet ölü piksel şans işi haklısınız inşallah dediğiniz gibi servise ihtiyacım kalmaz. Amazon'dan aldığım için kafam biraz rahat iade edebilirim bir sorun olursa.

@Saint Lucia Monitörü teslim aldım sanırım ekran ile camı arasında kirpik var 😂

Eki Görüntüle 2088581

Hasar mı görmüş? Darbe almış gibi iz yapmış. Hemen satıcıya gösterin bunu.

Geri
Yukarı