ASUS VG27VQ monitörden ses gelmiyor

Daha fazla  
Yukarıda belirttiğim monitörü yeni aldım. Ayarlardan Hz seçiminde sadece 60 Hz'ye kadar Hz arttırma var ve monitörde hoparlör olmasına rağmen ses gelmiyor. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı driver kurulu mu ? Kutu içinden çıkan Displayport ya da HDMI kablosu ile bağlantı kurdunuz mu ? Ses ayarlarını monitör'ün menüsünden ayarladınız mı? Belki kapalı olabilir.

Ekran kartı driver kurulu mu ? Kutu içinden çıkan Displayport ya da HDMI kablosu ile bağlantı kurdunuz mu ? Ses ayarlarını monitör'ün menüsünden ayarladınız mı? Belki kapalı olabilir.
Driver kurulu hocam. kutunun içinden hdmı kablosu çıkmadı gittim aldım bu gün onda sıkıntı yok ama ekran kartımda dp girişi yok. Monitörün menüsünden ses ayarını da açtım ama hala ses yok

Driver kurulu hocam. kutunun içinden hdmı kablosu çıkmadı gittim aldım bu gün onda sıkıntı yok ama ekran kartımda dp girişi yok. Monitörün menüsünden ses ayarını da açtım ama hala ses yok

Satın aldığınız HDMI kablosu marka ve model tam olarak nedir ? Sanırım HDMI kablonuz 60 HZ üzeri desteklemeyen bir kablo, belki...

Bağlantıyı HDMI kablosu ile mi yaptınız ?
evet dediğim gibi ekran kartında dp girişim yok malesef
Satın aldığınız HDMI kablosu marka ve model tam olarak nedir ? Sanırım HDMI kablonuz 60 HZ üzeri desteklemeyen bir kablo, belki...
Ekran kartın 60 hz üzeri desteklemiyor dediler ama ekran kartının monitördeki hz seçimi ile ne alakası var ?

Ekran kartın 60 hz üzeri desteklemiyor dediler ama ekran kartının monitördeki hz seçimi ile ne alakası var ?

Dostum monitör'un HDMI 2.0 destekli, yani orjinal 2.0 destekli HDMI kablosu ile 240HZ bile alanabilir. Satın aldığın HDMI kablo 1.4 ise 144 HZ alabilirsin. Senin monitör'ün 165 HZ olduğu için HDMI 2.0 gerekli.

Ekran kartın neydi bu arada :D Yani 165 HZ monitör satın alan birisinin destekleyen bir ekran kartı olur diye düşünmüştüm. Belki ekran kartın desteklemiyordur.

Dostum monitör'un HDMI 2.0 destekli, yani orijinal 2.0 destekli HDMI kablosu ile 240Hz bile alanabilir. Satın aldığın HDMI kablo 1.4 ise 144 Hz alabilirsin. Senin monitör'ün 165 Hz olduğu için HDMI 2.0 gerekli.

Ekran kartın neydi bu arada :D Yani 165 Hz monitör satın alan birisinin destekleyen bir ekran kartı olur diye düşünmüştüm. Belki ekran kartın desteklemiyordur.

Kendi ekran kartım yandı bende idarelik şirket bilgisayarında HD8350 AMD bir ekran kartı vardı onu taktım ama aldığım kablo 20 liralık bir kablo acaba sebebi hangisidir.

Kendi ekran kartım yandı bende idarelik şirket bilgisayarında HD8350 AMD bir ekran kartı vardı onu taktım ama aldığım kablo 20 liralık bir kablo acaba sebebi hangisidir.

Tabi ki ekran kartınız desteklemediği için. Ayrıca satın aldığın kablo da 20 TL olduğunu düşünürsek 1.4 versiyon bile değildir, 144 HZ bile desteklemiyordur. Malesef bu durumda 60 HZ üzeri değerlere ulaşamazsınız. Destekleyen ekran kartınız olduğu zaman kutu içinden çıkan DisplayPort kablosu ile sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

Tabi ki ekran kartınız desteklemediği için. Ayrıca satın aldığın kablo da 20 TL olduğunu düşünürsek 1.4 versiyon bile değildir, 144 HZ bile desteklemiyordur. Malesef bu durumda 60 HZ üzeri değerlere ulaşamazsınız. Destekleyen ekran kartınız olduğu zaman kutu içinden çıkan DisplayPort kablosu ile sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.
Çok saolun teşekkür ederim fakat ses gelmemesinin sebebi nedir peki

Geri
Yukarı