ASUS VG27VQ ve ASUS VG27QR

YilmazT.1

Centipat
Bu iki monitör arasında gidip geliyorum ama asla hangisini alacağıma karar veremiyorum. VG27VQ VA panel olduğu için ghosting yapar diye de korkuyorum. Hangisini önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
IPS panelde de ışık sızmasından korkabilirsiniz. TN panelde de renk kalitesi düşüktür. Sadece panel seçmekte kararsızsanız hangisi gözünüze daha hoş geliyorsa onu alın. Ben VG24VQ almıştım. VA panel. Siyah ve beyazları çok iyi veriyor. Ayrıca ışık sızması gibi bir derdim olmadı çok şükür. Ölü piksel de yoktu. Nesneleri sürüklerken ghosting bir ara rastlamıştım ama sonrasında hiç fark etmedim. G-Sync Compatible değil yazıyor ancak Nvidia denetim masasında açılabiliyor ve oyunlarda V-Sync kapalıyken kırılma olmuyor. Bir kere Black Squad oyununda görmüştüm yanlış hatırlamıyorsam ama ondan sonra rastlamadım ya da fark etmedim.

En doğrusu bir mağazaya gidip TN ve VA panel farkını test etmeniz olacaktır.

IPS panelde de ışık sızmasından korkabilirsiniz. TN panelde de renk kalitesi düşüktür. Sadece panel seçmekte kararsızsanız hangisi gözünüze daha hoş geliyorsa onu alın. Ben VG24VQ almıştım. VA panel. Siyah ve beyazları çok iyi veriyor. Ayrıca ışık sızması gibi bir derdim olmadı çok şükür. Ölü piksel de yoktu. Nesneleri sürüklerken ghosting bir ara rastlamıştım ama sonrasında hiç fark etmedim. G-Sync Compatible değil yazıyor ancak Nvidia denetim masasında açılabiliyor ve oyunlarda V-Sync kapalıyken kırılma olmuyor. Bir kere Black Squad oyununda görmüştüm yanlış hatırlamıyorsam ama ondan sonra rastlamadım ya da fark etmedim.

En doğrusu bir mağazaya gidip TN ve VA panel farkını test etmeniz olacaktır
Aslında haklısınız denemek en mantıklısı fakat bulunduğum yerde iki ürünün de bulunduğu bir mağaza yok. Ghosting göze batmıyorsa VA olanı tercih edeceğim.
T
VG27VQ ufo testinde ghosting belli oluyor fakat oyunda hissetmiyorum.
Teşekkürler büyük ihtimalle onu seçeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı