Çözüldü ASUS VG32VQR monitörde görüntü bozuluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Okay can

Zeptopat
Daha fazla  
Dün sistem topladım 2K monitör aldım oyunlarda herhangi bir problem yok. YouTube'da video açınca da bir sıkıntı olmuyor ana internetten dizi film açınca böyle oluyor sistemsel bir problem mi? Yoksa ayarlanabiliyor mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• CB6D7C97-9066-491C-BCD9-565D768D74FF.jpeg
    CB6D7C97-9066-491C-BCD9-565D768D74FF.jpeg
    159,5 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Video kalitesi ile alakalı görünüyor. 1440p bir monitörde düşük kalite kendini belli eder.
Video kalitesi ile alakalı görünüyor. 1440p bir monitörde düşük kalite kendini belli eder.

Çözüm
İyi bir görüntü için formatın da güzel olması lazım. Yani daha yüksek çözünürlüklü olması lazım.

Netflix'te de izleyince de bu şekilde HD paket.

Netflix de sorun yok gibi duruyor anlatmak istediğim film/dizi izleme siteleri en fazla 1080p desteği sunuyor o da tam 1080p değil youtube/netflix gibi platformlarda sıkıntı yoksa sorun yoktur aynı monitörün benzeri bende var henüz kurmadım ama.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Okay can monitörler ile TV farklı. Düşük kaliteyi monitörler daha çok belli ediyor. Örnek olarak 4K TV'de 1080p çok sırıtmaz. Bizzat denedim de.

Geri
Yukarı