Başarılı Kurulum Asus Vivo PC VM60 OS X Yosemite

Uzun zaman aradan sonra makine elime geçince, ilk iş uygun bir sistem aramaya girişmek oldu.

1. Niresh yönteminin diğer yöntemlere göre basit olduğundan Nires Yosemite Zone 10.10 dmg dosyasını internetten bularak indirdim. Elimde PowerPC MacOSX 10.5.8 olduğundan usb hazırlamak hayli kolay oldu.
  2. Nires Yosemite Zone DMG'yi mount ettiğimde boot kısmının ayrı olduğunu farkettim. 8 GB Usb bellekte 100mb boot için geri kalan kısmınıda yükleme için ayırdım.
  3. Disk izlencelerinden source ve destination olayını yaptıktan sonra PC ye geçtim.
  4. Recep Hocanın Vivo PC kurulumunda anlattığı üzere biosta gerekli ayarlamaları yaptım...
  5. Yosemite 10.10. USB'yi PC'ye takıp yeniden başlattım... Direkt kurulum ekranı geldi... Fakat kurulumu harddisk üzerinde win8.1 olduğundan Usb HDD 500 Gb Seagate üzerine yapmaya karar verdim.
  6. Diski guid partiton table (GPT) ile 1 partition bölüntüledim..
  7. Kurulum öncesi seçenekler bölümünden (Customize) Bootloaderi seçimsiz bıraktım.
  8. Yükleme 16 dk sürdü. Sonrası tekrardan Yosemite USB bootloaderi ile bir türlü kayıt ekranına ulaşamadım...
  9. Tekrar biostan Sata Ahci bölümünü "İde" ile yer değiştirdim.
  10. Boot parametresi (boot: cpus=1 busratio=17 dart=0) Kayıt yaptıktan sonra. Multibeast ile Tonymacx86 sitesinde gördüğüm seçimleri uyguladım.

• İntel HD 4000 sorunsuz tanıdı
  • ses çalışıyor
  • Ethernet çalışıyor
  • buletooth çalışıyor
  • USB 3.0 çalışıyor
  • Uyku problemi yok
  • Sadece wifiyi görmedi. Usb dongle araştırıyorum.

ASUS Vivo PC VM60 olanlar için Uefi olmayan kurulum tavsiye ederim... İşin en güzel tarafı yanınızda taşıyabileceğiniz bir sistem olması...

001.jpg
002.jpg
Güncelleme ve Benchmark...

Merhaba, benim sorum aslında Asus VIVO ile MSI yeni cihazı ile alakalı. Hiç bilginiz var mı? Hangisi daha güçlü veya başarılı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun zamandır yazamadım. Ama bütün sorunları çözdüm çok şükür. En son usb olmadan boot etmiyordu. Sistemi sıfırdan yeniden kurdum. Ama bu defa kurulum tamamen bittikten sonra hiçbir şey kurmadan ve hiçbir driver yüklemden sistemi kapatıp usb yi çıkardım. Ve kendi başına boot etmesini bekledim. Ve kendi başına boot etti. Sanırım Clover kurup yüklerken birşeyler karışıyor ve normalde çalışan boot özelliğini bozuyordum. Ben artık windows kullanmıyorum....

Merhaba, benim sorum aslında Asus VIVO ile MSI yeni cihazı ile alakalı. Hiç bilginiz var mı? Hangisi daha güçlü veya başarılı?
İşlemcisi haswell ise daha iyidir... Lakin Ram ile desteklenirse tadından yenmez.. :)

Güncelleme sorunsuz...

Dosya Ekleri

• macmini.jpg
    macmini.jpg
    19,9 KB · Görüntüleme: 199
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı