ASUS Vivobook GO 15 laptop RAM ve SSD yükseltmesi yapılmalı mı?

RAM slotu yok, sadece lehimli RAM var. RAM yükseltilemez.

VRAM konusu ise şöyle, BIOS üzerinden ayarlanabiliyorsa APU yani dahili GPU'ya verilen bellek miktarını arttırabilirsin ancak VRAM RAM'den alındığı için kullanılabilir RAM miktarın düşecektir.

RAM slotu yok, sadece lehimli RAM var. RAM yükseltilemez.

VRAM konusu ise şöyle, BIOS üzerinden ayarlanabiliyorsa APU yani dahili GPU'ya verilen bellek miktarını arttırabilirsin ancak VRAM RAM'den alındığı için kullanılabilir RAM miktarın düşecektir.
Hocam BIOS'tan ayarlama imkanim olsun önemli değil VRAM'i 1GB yapsam yeter bana zaten normal RAM'den alıp ona vereceğim sorun değil ama VRAM artyirilmasi lazım yardımcı olur musunuz?

Hocam BIOS'tan ayarlama imkanim olsun önemli değil VRAM'i 1GB yapsam yeter bana zaten normal RAM'den alıp ona vereceğim sorun değil ama VRAM artyirilmasi lazım yardımcı olur musunuz?
Ama şöyle bir sorun var açılırken ben hiçbir şekilde biosa giremiom

Ama şöyle bir sorun var açılırken ben hiçbir şekilde BIOS'a giremiom.
Shift'e basılı tutup bilgisayarı yeniden başlat tuşuna basın sorun gider>gelişmiş ayarlar>uefı donanım ayarları(veya benzeri bir şey)

Eğer orada BIOS yoksa veya gelişmiş seçeneklere girilmiyorsa o laptop kitlidir BIOS'u sadece yetkili servis açar.

Son düzenleme:
Shift'e basılı tutup bilgisayarı yeniden başlat tuşuna basın sorun gider>gelişmiş ayarlar>eufı donanım ayarları(veya benzeri bir şey)

Eğer orada BIOS yoksa veya gelişmiş seçeneklere girilmiyorsa o laptop kitlidir BIOS'u sadece yetkili servis açar.
Akşam gidince denixe.

Shift'e basılı tutup bilgisayarı yeniden başlat tuşuna basın sorun gider>gelişmiş ayarlar>uefı donanım ayarları(veya benzeri bir şey)

Dediğinizi daha önce hiç denemedim tek denedigim şey açılırken F2 delete gibi tuşlara basmak orada da BIOS menusune girmiyordu şimdi akşam gidicne dediğinizi deneyeceğim sağ olun.

Akşam gidince denixe.

Dediğinizi daha önce hiç denemedim tek denedigim şey açılırken F2 delete gibi tuşlara basmak orada da BIOS menusune girmiyordu şimdi akşam gidicne dediğinizi deneyeceğim sağ olun.
Hocam bu dediğimi yanlış anlamayın yeniden başlat tuşuna basın derken Windows üzerinden yapın manasında iyi günler.

Hocam bu dediğimi yanlış anlamayın yeniiden başlat tuşuna basın derken Windows üzerinden yapın manasında iyi günler.
Tamam Yani şöyle windoes tuşuna basıyorum orda güç seçeneklerinden yeniden başlat tuşuna basmadan shift tuşuna basılı tutarak yeniden başlat basıyorum oluyor demi sağolun

Ayarı değiştirmeniz çok bir şey değiştirmez. 610M GPU var, VRAM'i 512 olması daha iyi performans için Windowsta. Gerektiğinde alıyor zaten ama yine çok almaz çünkü zayıf bir GPU.
Zaten 4 GBye kadar çıkabiliyormuş paylaşımla. Görünüyor ekran görüntünüzde.

Ayarı değiştirmeniz çok bir şey değiştirmez. 610M GPU var, VRAM'i 512 olması daha iyi performans için Windowsta. Gerektiğinde alıyor zaten ama yine çok almaz çünkü zayıf bir GPU.
Zaten 4 GBye kadar çıkabiliyormuş paylaşımla. Görünüyor ekran görüntünüzde.
Hocam arkadaşın dediği gibi yapabilirmisin peki VRAM yukseltmesini oluyormu

Yeni konular

Geri
Yukarı