ASUS Vivobook GO 15 laptop RAM ve SSD yükseltmesi yapılmalı mı?

Hocam arkadaşın dediği gibi yapabilir misin peki VRAM yukseltmesini oluyor mu?
Evet yaparsınız ama en nasıl yapıldığını bilmiyorum yeni konu açabşilirsiniz.
Ayarı değiştirmeniz çok bir şey değiştirmez. 610M GPU var, VRAM'i 512 olması daha iyi performans için Windowsta. Gerektiğinde alıyor zaten ama yine çok almaz çünkü zayıf bir GPU.
Zaten 4 GBye kadar çıkabiliyormuş paylaşımla. Görünüyor ekran görüntünüzde.
RX 6700 XT kullanıyorum oyun açık değilken sadece uygulamalar 1.5GB VRAM kullanıyor 512MB görüntü verirken zorlanıyordur.

RX 6700 XT kullanıyorum oyun açık değilken sadece uygulamalar 1.5GB VRAM kullanıyor 512MB görüntü verirken zorlanıyordur.
Aynı şey değil... Sizin kartınızın bir belleği var. Ve bu bellek kartınızın üstünde. Kartınız bu belleği kullanıyor.

Ama onun kartında bellek yok. Onun kartı dahili. Dahili kartlar RAM'den alır. Yani aynı hesaba gelir.

Yok hocam hani Adobe falan kullanırken sıfır kasma gerçekten ama oyunlarda sorun yaratıyor biraz daha örnek vermek gerekirse süpermarket Simulator gibi oyunlarda vs ETS 2 de mod kurunca oyundan atıyor çok sayıda başka sorunu yok yani ama akşam eve gidince deneyeceğim hocam VRAM arttirmayi örnek veriyorum RAM 8 GB VRAM 512 RAM'den 512 daha alıp vrama aktaracağım 7500 kalacak RAM herhalde yeter bana o suanlik ileride artirim sağlarım.

Birisinin bana gerçekten hani bir yerden ulaşıp yardım etmesi lazım ya yapacak var mı hocam?

Aynı şey değil... Sizin kartınızın bir belleği var. Ve bu bellek kartınızın üstündekran kartınız bu belleği kullanıyor.

Ama onun kartında bellek yok. Onun kartı dahili. Dahili kartlar RAM'den alır. Yani aynı hesaba gelir.
Aynı hesaba geliyor işte sonuçta bu da RAM'den aldığını kullanıyor.
Yok hocam hani Adobe falan kullanırken sıfır kasma gerçekten ama oyunlarda sorun yaratıyor biraz daha örnek vermek gerekirse süpermarket Simulator gibi oyunlarda vs ETS 2 de mod kurunca oyundan atıyor çok sayıda başka sorunu yok yani ama akşam eve gidince deneyeceğim hocam VRAM arttirmayi örnek veriyorum RAM 8 GB VRAM 512 RAM'den 512 daha alıp vrama aktaracağım 7500 kalacak RAM herhalde yeter bana o suanlik ileride artirim sağlarım.

Birisinin bana gerçekten hani bir yerden ulaşıp yardım etmesi lazım ya yapacak var mı hocam?
Yeni konu açın.

Aynı hesaba geliyor işte sonuçta bu da RAM'den aldığını kullanıyor.
Ama bunun aldığı RAM zaten bilgisayarın RAM'i, sizinkininki kartınızın üstündeki. Sizinki de belleği sistemden doldurabiliyor, konu sahibininki de sistemden doldurabiliyor. Böyle olmasa intel gpular paylaşımsız olurdu, belli bir VRAM vermek durumunda kaldırdık. Örnekler uzatılabilir. Zaten kısıtlı olan bir belleği Windows'un kullanamayacağı hale getirmek mantıklı değil. Yoksa büyütülür kimi sistemde 8gbye kadar. Ama performansta öyle bir fark olmuyor, hatta işlemciye kalan bellek azsa performansta azalma yaşatıyor. Çeşitli rehberlerimiz var forumumuzda.

Ama bunun aldığı RAM zaten bilgisayarın RAM'i, sizinkininki kartınızın üstündeki. Sizinki de belleği sistemden doldurabiliyor, konu sahibininki de sistemden doldurabiliyor. Böyle olmasa Intel GPU'lar paylaşımsız olurdu, belli bir VRAM vermek durumunda kaldırdık. Örnekler uzatılabilir. Zaten kısıtlı olan bir belleği Windows'un kullanamayacağı hale getirmek mantıklı değil. Yoksa büyütülür kimi sistemde 8 GB'ye kadar. Ama performansta öyle bir fark olmuyor, hatta işlemciye kalan bellek azsa performansta azalma yaşatıyor. Çeşitli rehberlerimiz var forumumuzda.
Ben VRAM kullanımı bakımından diyorum performans bakımından değil VRAM az olduğu için performansı yine etkiler.

Ben VRAM kullanımı bakımından diyorum performans bakımından değil VRAM az olduğu için performansı yine etkiler.
Ama bunun aldığı RAM zaten bilgisayarın RAM'i, sizinkininki kartınızın üstündeki. Sizinki de belleği sistemden doldurabiliyor, konu sahibininki de sistemden doldurabiliyor. Böyle olmasa intel gpular paylaşımsız olurdu, belli bir VRAM vermek durumunda kaldırdık. Örnekler uzatılabilir. Zaten kısıtlı olan bir belleği Windows'un kullanamayacağı hale getirmek mantıklı değil. Yoksa büyütülür kimi sistemde 8gbye kadar. Ama performansta öyle bir fark olmuyor, hatta işlemciye kalan bellek azsa performansta azalma yaşatıyor. Çeşitli rehberlerimiz var forumumuzda.
Yani şimdi ben VRAM i arttirsam performans düşermi yoksa azda olsa yükselir mi hocam ?

Yani şimdi ben VRAM'i arttirsam performans düşer mi yoksa az da olsa yükselir mi hocam?
Yükselir ama şöyle GTA 5 açıcaksındır 1GB VRAM istiyordur sen yine de o haliyle oynarsın ama drop girer performansı ahım şahım etikilemez 512MB var bir 512 daha ekleyince drop azalır performansı çok etkilemez.

Yükselir ama şöyle GTA 5 açıcaksındır 1GB VRAM istiyordur sen yine de o haliyle oynarsın ama drop girer performansı ahım şahım etikilemez 512MB var bir 512 daha ekleyince drop azalır performansı çok etkilemez.
Tamam olsun olsun

Yeni konu açtım göz atarmisin hocam bilgin varsa rica etsem

Yeni konular

Geri
Yukarı