ASUS Vivobook OLED 15 GTX 1650 laptop oyunda kasıyor

alphaZ

Decapat
Merhaba arkadaşlar, sizden bir konu için yardım istiyorum. Yaklaşık 2 ay önce ASUS Vivobook 15 OLED marka laptop satın aldım. Donanım olarak i5-11300h işlemci ve GTX 1650 ekran kartı var. RAM ise 16 GB ama oyun oynarken kasıyor cihaz. Belki Gaming PC olmayabilir ama yine de FIFA 22 veya Valorant gibi oyunları kaldırabileceğini düşünüyorum. Oyunları NVIDIA Denetim Masası'ndan tek tek ayarladım( yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi olayı) yine de buna rağmen ani FPS düşmeleri kasma, donma vs gibi sorunlar yaşıyorum. Günlük kullanımda kullanırken bile aynı problemlerle karşılaşıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

Ekran kartı 1650 olabilir fakat iş bilgisayarı olduğu için Watt değeri düşük olabilir sebebi bu olabilir.

Misal bi MSI'ın 1650'si 75W iken aynı MSI'ın iş bilgisayarının 1650'si 30W olur.

RAM tek kanal mı çift kanal mı bu arada?

Isı değerleriniz nedir?

Ekran kartı 1650 olabilir fakat iş bilgisayarı olduğu için Watt değeri düşük olabilir sebebi bu olabilir.

Misal bi MSI'ın 1650'si 75W iken aynı MSI'ın iş bilgisayarının 1650'si 30W olur.

RAM tek kanal mı çift kanal mı bu arada?

Isı değerleriniz nedir?
gtx 1650 max-q olarak yazıyor hocam. Tek kanal mı yoksa çift kanal mı bilmiyorum. Arka kapağı açmadan nasıl bakabilirim.

Hocam yukarıda hocamın dediği gibi watt ile alakalı olabilir.
Ayrıca merak ettim kasan oyun hangisi ve grafik ayarları nedir?
FIFA 22 ve Valorant hocam yüksek ayarlarda

Boştayken yüzde 50 kullanması normal mi ?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (29).png
    Ekran Görüntüsü (29).png
    211,7 KB · Görüntüleme: 22
  • Ekran Görüntüsü (30).png
    Ekran Görüntüsü (30).png
    153,2 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı