ASUS Vivobook Ryzen 5 alınır mı?

Reddit'de bayağı araştırdıktan sonra OLED ekranın kullanım ömrünün daha az olduğunu öğrendim. Örneğin ekranda 5-6 saat boyunca statik şeylerin olması pixel yanmasına yol açabiliyormuş. Tabii bu söylediklerim ürünün ilk yıllarında olmuyormuş. Belki 5-6 sene sonra. Grafik tasarımcısı ya da bir film manyağı falan olmadığım için sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Ayrıca ekranı en düşük parlaklıkta kullanacağım o da var. Olmadı iade ederim hocam beğenmezsem. Çok büyük bir problem olduğunu sanmıyorum. Ürünü ben aldıktan sonra 844TL zam gelmiş bu arada.

Siz bilirsiniz fakat eski OLED'ler o kadar hassastı benim hatırladığım. Yeni OLED'lerde bu kadar şeye dikkat etmeye gerek olduğunu sanmam.

Siz bilirsiniz fakat eski OLED'ler o kadar hassastı benim hatırladığım. Yeni OLED'lerde bu kadar şeye dikkat etmeye gerek olduğunu sanmam.
Şuanlık bir şey demek için erken. Fakat yazılımla uğraşacaklar için kesinlikle OLED ekran önermiyorlar çünkü saatlerce ekrandaki şeyler statik olarak kalacak. Bu da yanmaya yol açabilirmiş ileride. Ayrıca şunu da ekleyeyim yıllardır TN panel ekran kullanıyorum. Yeni TN paneller duyduğum kadarıyla eskilere oranla çok daha iyi haldeler. Pişman olacağımı sanmıyorum. Olmadı iade edip Honor Magicbook alırım.

Eskiye göre elbette iyiler ama bir IPS veya OLED değiller. Ama eskiden de TN kullaniyorsaniz pek kötü hissetceğinizi sanmıyorum.

Şu anlık bir şey demek için erken. Fakat yazılımla uğraşacaklar için kesinlikle OLED ekran önermiyorlar çünkü saatlerce ekrandaki şeyler statik olarak kalacak. Bu da yanmaya yol açabilirmiş ileride. Ayrıca şunu da ekleyeyim yıllardır TN panel ekran kullanıyorum. Yeni TN paneller duyduğum kadarıyla eskilere oranla çok daha iyi haldeler. Pişman olacağımı sanmıyorum. Olmadı iade edip Honor magicbook alırım.

Tabii ki işinizede bağlı. Yazılımla uğraştığınızı bilmiyordum, sormamış nedense. O zaman OLED almamanız cok daha iyi olmuş. Dediniz gibi test edin olmadı iade ederseniz sorun değil.

Merhaba. Zaten bir ürün almışsınız fakat okuyacak arkadaşlar için birkaç cümle yazayım. Öncelikle oled ekranların kullanım keyfi tartışılmaz bu bir gerçek. Fakat özellikle Vivobook serisini Google Amca'da arattığınız zaman titreme, erken bozulma gibi birçok sorunu olduğunu görebilirsiniz. Zenbook'larda bu sorun daha az görülüyor fakat onların da fiyatları malum. Fiyat yükseltilebiliyorsa Zenbook serilerine yönelinebilir.
Huawei için Matebook 14 modelleri pek de iç açıcı modeller değiller. Ben aldım fakat ekranın ortasına kadar vuran ışık sızması, kasadaki yamukluk (evet laptop tam kapanmıyordu.) ve birçok kullanıcıda çıkan patlak hoparlör sorunu ile iade etmem bir oldu. Müşteri hizmetleri gerçekten Türkiye şartlarının üzerinde yardımcı oldular saolsunlar. Donanım ve fiyat göz önünde bulundurulduğunda gerçekten hoş bilgisayarlar satıyorlar fakat biraz şansınızın iyi olması gerekiyor. Matebook 14S gibi bir önceki seriden gelen kullanıcı şikayetleri üzerine yenilenmiş ve kullanıcıya sunulmuş Huawei modelleri terchi edilebilir.
Bu kadar yaşanmışlık ve aylarca süren araştırmamdan sonra Thinkpad E15 Ryzen 7 5700u 16+256 model laptopu almış bulunmaktayım. Çirkin kral diyebilir miyim acaba? özellikle trackpoint ve batarya süresi beni baya etkiledi. Severek kullanıyorum. Almayı düşünenler aklındaki soruları sorabilirler. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
Son olarak ben aldıktan sonra yaklaşık 2000TL zam gelmiş. Teşekkürler güzel ülkem.

Pil ömrü ne kadar sunuyor hocam? Thinkpad'ler güzel cihazlar da pahalilar.

Hocam 9 saat kadarıyla web süresi rahatlıkla alabilirsiniz diye düşünüyorum. Bugün şarja takmadığım 3. günüm. Günlük yaklaşık 1.5 saat kullandım ve şu anda şarjım %44. tabii ki buradaki önemli etken işlemcinin U serisi olması ve günlük işlerim için bilgisayarın yüksek güç harcamaması olabilir.
Evet haklısınız fiyatları muadillerine göre bir tık daha pahalı. Fakat Thinkpad'lere göre diğer laptoplar daha önce zam yemişti. Benim aldığımda baş başa fiyatlar vardı. Şu an için muadillerine göre pahalı denilebilir.

Hocam 9 saat kadarıyla web süresi rahatlıkla alabilirsiniz diye düşünüyorum. Bugün şarja takmadığım 3. günüm. Günlük yaklaşık 1.5 saat kullandım ve şu anda şarjım %44. tabii ki buradaki önemli etken işlemcinin U serisi olması ve günlük işlerim için bilgisayarın yüksek güç harcamaması olabilir.
Evet haklısınız fiyatları muadillerine göre bir tık daha pahalı. Fakat Thinkpad'lere göre diğer laptoplar daha önce zam yemişti. Benim aldığımda baş başa fiyatlar vardı. Şu an için muadillerine göre pahalı denilebilir.
Cidden fiyatlar uçmuş. Yoksa almayı düşünebilirdim ama o fiyatlara ekran kartı içermeyen bir bilgisayar almak hiç mantıklı gelmiyor. Bilgisayarı aldım ama biliyorsunuz 15gün iade hakkı var. Bir kaç gün kullanıp test edeceğim. Honor MagicBook 15 Amd Ryzen5-5500U 16GB Ram 512GB SSD 15.6 Bu laptop hala beni çekiyor ama aldığım sistemde mx 350 var diye kararsızdım. Şuan bile hata mı yaptım diye düşünüyorum ama göreceğiz.

Cidden fiyatlar uçmuş. Yoksa almayı düşünebilirdim ama o fiyatlara ekran kartı içermeyen bir bilgisayar almak hiç mantıklı gelmiyor. Bilgisayarı aldım ama biliyorsunuz 15gün iade hakkı var. Bir kaç gün kullanıp test edeceğim. Honor MagicBook 15 Amd Ryzen5-5500U 16GB Ram 512GB SSD 15.6 Bu laptop hala beni çekiyor ama aldığım sistemde mx 350 var diye kararsızdım. Şuan bile hata mı yaptım diye düşünüyorum ama göreceğiz.
Umarım iade etmek zorunda kalmaz ve rahat rahat kullanırsınız. Honor markası Huawei'nin alt markasıydı eskiden. Şu an aynı mı bilemiyorum. Fakat gördüğüm kadarıyla aynı. Yukarıda yazdığım sebeplerden dolayı dikkat etmenizi öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı