ASUS Vivobook X556UQ Sierra Kurulumu

atakan okur

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistemim için hangi macOS rehberini izlemeliyim? El Capitan ve Sierra sürümünü kurduğumda OSxAptioFixdrv hatası alıyorum ve sorunu çözemedim. Belki de uyumsuz sürümü indiriyorumdur. Şimdiden yanıtlarınız için teşekkürler.
Sistem bilgilerim:
  • 12GB DDR4 RAM,
  • nVidia GTX940MX
  • 2.5GHz Intel Core İ5 7200U
  • 1TB HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
IMG_0227.PNG

MacOS kur dediğimde ''Bu disk bilgisayarınız başlatmak için kullanılamaz.'' hatası alıyorum. Disk İzlencesi'nden sil dediğimde de Silme işlemi başarısız oldu diyor. Ne yapmam lazım? Mac için ayırdığım alan 180GB bu arada.

Bölüntülemeyi Windows'un kendi disk yöneticisiyle yapıp, HFS olarak biçimlendirmeyi de paragon ile yapsam olur değil mi ? Şu anda sistemim çöktü ve format attıktan sonra işlemleri tekrar uygulayacağım.

Bilgisayara format attım. Tekrardan bölüntüleyip HFS olarak alan açtım, lakin hâlâ kuruluma devam edemiyorum ve diske format atarken yine hata veriyor. Ana diskim GPT olarak formatlı.

Bilgisayara format attım. Tekrardan bölüntüleyip HFS olarak alan açtım, lakin hâlâ kuruluma devam edemiyorum ve diske format atarken yine hata veriyor. Ana diskim GPT olarak formatlı.
EFI bölümünüz 100MB'den az olduğu için hata veriyor olabilir. Bu sorunun çözümü hakkında bilgim yok ama EFI bölümünü genişletmeyi; Windows'un bozulmasına yol açabilir deneyebilirsiniz veya Windows'u silip Hackintosh sonrası tekrar kurabilirsiniz. Şahsen ben diski tamamen silmiştim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı