Asus Vn247h ekran ayarları

Eness

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Asus Vn247h monitörüm var. Monitör standart modda hiç doğal gözükmüyor. Diğer modları da denedim onlar daha da beter. Parlaklık, renk doygunluğu vs. özellikleri ile biraz oynadım ancak hala ekran garip gözüküyor. Oyunlarda ciddi şekilde dikkatimi dağıtıyor. Optimum görüntü ayarlarına ulaşabilen varsa yazabilir mi? Oyunlar için hangi ayarlar daha uygun?

Ayarları yapabilen yok mu?

Anlaşılmadı herhalde... Ayarlardan kastettiğim şey monitörün görüntüleme özellikleri. Yani parlaklık, renk doygunluğu, netlik, kontrast gibi monitör üzerinden ayarlanan seçenekler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıkıntının kaynağı monitör veya kullandığın kablo olabilir. Farklı bir monitör ile test edebilir misin? Veya leptop gibi bir cihazdan monitöre görüntü vermeyi dener misin? Sonuçları ilet mutlaka.

Ekran kartım Msi Nvidia Geforce GTX770 Twin Frozr Gaming O.C. Gddr5 2GB 256Bit

Kullandığım kablo TTAF High Speed HDMI Cable, 4K uyumlu

Laptoptan verdiğim görüntü ile kasanın verdiği görüntü hemen hemen aynı. Forumlarda yaptığım araştırmalarda ekranın "değişik" gözükmesi sorununu birçok kullanıcıyla paylaştığımı fark ettim. Yani aldığım ürünün değil de VN247'nin görüntüyü "değişik" verdiğini düşünüyorum. İstediğim şey monitörün doğal gözükmesini sağlayacak optimum görüntü ayarları.

Tam almayı düşündüğüm monitör. Fiyat/performans olarak çok iyi gözüküyordu. Ama sizin yaşadığınız sorun canımı sıktı. Paylaştığınız için teşekkürler.

Arkadaşlar Asus Vn247h monitörüm var. Monitör standart modda hiç doğal gözükmüyor. Diğer modları da denedim onlar daha da beter. Parlaklık, renk doygunluğu vs. özellikleri ile biraz oynadım ancak hala ekran garip gözüküyor. Oyunlarda ciddi şekilde dikkatimi dağıtıyor. Optimum görüntü ayarlarına ulaşabilen varsa yazabilir mi? Oyunlar için hangi ayarlar daha uygun?

Ayarları yapabilen yok mu?

Anlaşılmadı herhalde... Ayarlardan kastettiğim şey monitörün görüntüleme özellikleri. Yani parlaklık, renk doygunluğu, netlik, kontrast gibi monitör üzerinden ayarlanan seçenekler.
hortlatmis gibi oldum ama yarin bu monitorden alacagim 5 ay gecmis ayarlari yapabildiysen atarmisin bana ?

Parlaklık 100
Kontrast 70
Renk Doygunluğu 47
Renk Sıcaklığı Kullanıcı Modu
Cilt Tonu Doğal
Smart View Kapalı
Netlik 39
TraceFree 60
Görünüş Kontrolü Tam
ASCR AÇIK

Bu ayarlarla son derece doğal gözüküyor. Uzun süredir bu ayarları kullanıyorum ve memnunum. Tabii göz zevki kişiden kişiye değişir. Bu ayarlar üzerine kendi açından birkaç oynama yaparsan senin için neredeyse mükemmel sonuca ulaşabileceğine inanıyorum. Başka soruların da varsa cevaplayabilirim.

Parlaklık 100
Bu ayarlarla son derece doğal gözüküyor. Uzun süredir bu ayarları kullanıyorum ve memnunum. Tabii göz zevki kişiden kişiye değişir. Bu ayarlar üzerine kendi açından birkaç oynama yaparsan senin için neredeyse mükemmel sonuca ulaşabileceğine inanıyorum. Başka soruların da varsa cevaplayabilirim.
Çok sağol ayarladım bir kaç ufak değişiklikle mükemmel oldu peki modlar sence kullanışlı mı? ben pek kullanmadım da manzara modunda duruyor hep .

Çok sağol ayarladım bir kaç ufak değişiklikle mükemmel oldu peki modlar sence kullanışlı mı? ben pek kullanmadım da manzara modunda duruyor hep .

Bence modlar pek kullanışlı değil. Ancak dediğin gibi birkaç düzenlemeyle kullanışlı hale getirilebilir. Kendine göre mükemmel ayarı bulduğuna sevindim. Paylaşırsan senin ayarını da deneyebilirim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı