Asus VN247H Kurulum Sorunu

Crian

Hectopat
Arkadaşlar ürünü 3 gün önce gittigidiyor.com'dan aldım bugün elime ulaştı ancak kurmayı beceremedim sanırım. Resimdeki tüm kabloları taktığım halde VGA sinyal yok hatası alıyorum. Yanlış mı taktım yoksa ürün baya ucuzdu üründe mi bir sıkıntı var bilemeyeceğim. Bilenler bir yardımcı olabilir mi?
http://i.hizliresim.com/3RZ3DO.jpg

İlk önce adaptoru monitörün arkasında bulunan giriş yerine tak ardından fişe tak, daha sonra beyaz uçu olan kablonun hdmi girişinin bi ucunu monitöre tak diğer beyaz ucunu ise ekran kartının hdmi girişine tak oldu bitti.

@Raydric yapmıştım ancak tekrar deniyorum gene olmazsa video çekip atarım doğrumu yapıyorum diye. Büyük ihtimalle üründe sıkıntı var herhalde Vatan'da 540 lira olan ürünü 430 gibi bir fiyata aldım garanti çıkıcak yani bir bit yeniği. Cevap için teşekkürler 5 dakika içinde tekrar dönüyorum.

Kardeşim bende zamanında 440-450 lira gibi bir fiyata aldım, fiyatta sıkıntı yok büyük ihtimal bağlantı yaparken yanlış şey yapıyor olabilirsin. Sıkıntı yok, hallederiz. Videonu bekliyorum.

Ayrıca bilmiyorum yaptın mı ama şu videoya göz atmanı öneririm:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Valla oldu nasıl olduysa bende anlamadım ilk başta gene olmamıştı ekran kartının hdmi girişle alakalı sanırsam o kadar çıkarıp taktım hatırlayamıyorum şuan teşekkürler. Yalnız şuan görüntü ekranın tamamını kaplamıyor alt-üst ve yanlar siyah birde bu ürünün çakması olabilir mi ben hala şüpheliyim görüntü eski 1366x768 monitörden kötü okuduğum şeyleri daha zor okuyorum şuan ayarlarla alakalı sanırsam yoksa eski monitör daha iyi şuan :D Ayarları yaptıktan sonra görüntü gene böyle kalırsa ben memnun kalmadım yada beklentim büyüktü ama beklentilik birşeyde yok 1920x1080 olmasına rağmen aynı uzaklıktan eski monitör ile daha iyi görüyordum. Teşekkürler tekrar @Raydric

AMD bir ekran kartı kullanıyorsanız masaüstünesağ tıklayıp AMD Control Center'ı çalıştırın.
Dijital ekranım sekmesi altındaki Ölçekleme Ayarları'na geliniz.

Underscan-Overscan ayarını sağa yani Overscan'a doğru seçin, %0 olsun. Bunu yaptığınızda köşelerdeki siyahlıklar yok olacak, tam ekran olacaktır.

Untitled.jpg

@BilgisayarKurdu Teşekkürler. Programı indirdim zaten kurulumda paket hatası verdi tekrar indiriyorum. Umarım ekran büyüyünce sorun geçer resimleri falan açıyorum kalite güzel ama yazılar full hd değilde sanki 360p gibi.

@BilgisayarKurdu evet taktığımda ayarı Full HD idi zaten. Şimdi de programı indirmede sorun yaşıyorum nsis midir nedir insan şanssız olmasın arkadaş ya Win8'e geçerken keşke depolasaymışım ya 4 saattir şu monitörle uğraşıyorum.

Ekran kartı sürücünüz kurulumu? Monitör için hangi program veya yazılımı indirmeye çalışıyorsunuz?
Monitörün durumunu bir görsel ile aktarır mısınız? Şansızlıkla alakası yok bunun, ufak bir meseleyi büyütüyorsunuz bence :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı