Asus VP247QG monitöre elektrik gelmiyor

Doğukan Çelik

Hectopat
Herkese hayırlı akşamlar diliyorum. ASUS VP247QG monitör kullanıyorum. Perşembe ve cuma günü bilgisayarım ile oynadım. Herhangi bir sorun yoktu. Cuma akşamı 8 gibi falan PC'yi kapattım. Cumartesi sabahı tekrar açmak istedim ancak kasa çalışıyor ama monitör hiçbir şekilde açılmıyor. Elektrik gelmiyor. Başka bir kabloyla da denedim, farklı bir prizde de denedim sonuç aynı. Sizce sebebi ne olabilir?

zeki1981

Megapat
Herkese hayırlı akşamlar diliyorum. ASUS VP247qg monitör kullanıyorum. Perşembe ve cuma günü bilgisayarım ile oynadım. Herhangi bir sorun yoktu. Cuma akşamı 8 gibi falan PC'yi kapattım. Cumartesi sabahı tekrar açmak istedim ancak kasa çalışıyor ama monitör hiçbir şekilde açılmıyor. Elektrik gelmiyor. Başka bir kabloyla da denedim, farklı bir prizde de denedim sonuç aynı. Sizce sebebi ne olabilir?

Denediğiniz kablo sağlam ise besleme arızası olabilir.
Ancak bu arıza kolay kolay oluşmaz.
Monitörün ışığı dahi yanmıyor mu?

KS
KS
Doğukan Çelik

Doğukan Çelik

Hectopat
Teknik bilginiz ve ampermetreniz var ise besleme kartı üzerindeki devre elemanlarının voltajlarını 220 tarafından başlayarak kontrol edin.

Teknik bilginiz yok ise kurcalamayın elektrik çarpabilir sizi.
Bir TV tamircisine baktırın.

Monitörü sökemedim ki devre elamanlarının voltajlarını ölçeyim. Peki tamir edilebilir mi sizce?

Yeni konular

Yukarı