ASUS VP249QGR 1 ms 144 Hz monitörün ghosting değerleri nasıl?

25Kayra34

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar monitörüm ASUS VP249QGR 1 ms 144 Hertz olarak geçiyor.
Altında 144 yazan 144 Hertz'de iken, 60 yazanda 60 Hertz'de iken yapılmış UFO testidir.
IMG_20230914_172542.jpg
IMG_20230914_172041.jpg

Resimler açılmıyor.
Ayrıca 60Hz'de test etmenin bir mantığı yok. Çünkü yüksek Hz'li monitörü tepe noktasından düşürüp test ettiğinde ciddi anlamda görüntü bozulmasına sebep olur. Ghosting 60Hz'de görmek mümkündür.
Sadece 144Hz olarak tekrar görsel ya da video atın.

Resimler açılmıyor.
Ayrıca 60Hz'de test etmenin bir mantığı yok. Çünkü yüksek Hz'li monitörü tepe noktasından düşürüp test ettiğinde ciddi anlamda görüntü bozulmasına sebep olur. Ghosting 60Hz'de görmek mümkündür.

Nasıl açılmıyor ben açabiliyorum.

Resimler açılmıyor.

IMG_20230914_173034.jpg

IMG_20230914_173037.jpg

Linkte sorun vardı. Düzeltildi şu an.
60Hz'de overhoot meydana gelmiş. Bu normal bunu baz almıyoruz.
144Hz testin ise normal. Sorun yok.

Zaten forumda çok sorup soruşturarak aldığım bir monitör memnunum zaten ama içimden bir sormak geldi bilen tayfaya bunun yerine az daha Odyssey G3 alacaktım.

Eki Görüntüle 1943725

Eki Görüntüle 1943724

Zaten forumda çok sorup soruşturarak aldığım bir monitör memnunum zaten ama içimden bir sormak geldi bilen tayfaya bunun yerine az daha Odyssey G3 alacaktım.

G3 alsaydın geçmiş olsun yazardım. Bu aldığın monitör bende de var. Genel olarak memnunum. Tek beğenmediğim kısım IPS Glow derecesi ve siyahların kalitesi. Başka noksanı yok. Güzel monitör. 5 sene rahat götürür.

Linkte sorun vardı. Düzeltildi şu an.
60Hz'de overhoot meydana gelmiş. Bu normal bunu baz almıyoruz.
144Hz testin ise normal. Sorun yok.

Peki bir şey soracağım AMD Software de Radeon Boost gibi tonla özellik var hangilerini açmamı önerirsiniz bilenler yardımcı olursa sevinirim ben böyle kullanıyorum.

Ekran görüntüsü 2023-09-14 173627.png

Ekran görüntüsü 2023-09-14 173636.png

G3 alsaydın geçmiş olsun yazardım. Bu aldığın monitör bende de var. Genel olarak memnunum. Tek beğenmediğim kısım IPS glow derecesi ve siyahların kalitesi. Başka noksanı yok. Güzel monitör. 5 sene rahat götürür.

IPS glow bana bir tek sol alt köşede var gibi geldi onun haricinde hiç fark etmedim bile glow olduğunu varsa da rahatsız etmiyor siyahların kalitesi bir tık daha kaliteli olabilirmiş evet haklısın böyle tam siyah bir sahne geldiğinde sanki o pikseller çalışmıyormuş gibi bir his vermesini isteyebilirdim ama onun içinde süper OLED ekranlar var zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı