ASUS VP249QGR Ölü Pixel Çıktı

Rıdvan A.

Femtopat
Merhaba arkadaşlar, bugün siparişim geldi ve maalesef korktuğum başıma geldi. N11'den Betaplus teknoloji'den sipariş vermiştim. Ekranın sol alt ortalarında bir adet bozuk sub pixel var. Öyle diyorum çünkü bir tek kırmızı renkte siyah olarak ve beyaz renkte açık mavi tonlarında bir nokta olarak gözüküyor. mavi ve yeşil renklerde ise sorun yok. Pixel Healer ve jscreenFix denedim bir saatten fazla süre ama işe yaramadı. Sizce ne yapmalıyım, ürün değişimi olur mu?

photo_2020-08-10_20-59-44.jpg

Merhaba arkadaşlar, bugün monitörü siparişim geldi ve maalesef korktuğum başıma geldi. N11'den betaplus Teknoloji'den sipariş vermiştim. Ekranın sol alt ortalarında bir adet bozuk sub pixel var. Öyle diyorum çünkü bir tek kırmızı renkte siyah olarak ve beyaz renkte açık mavi tonlarında bir nokta olarak gözüküyor. Mavi ve yeşil renklerde ise sorun yok. Pixel healer ve jscreenfix denedim bir saatten fazla süre ama işe yaramadı. Sizce ne yapmalıyım, ürün değişimi olur mu?

Eki Görüntüle 635938

Hocam N11'den bir şey almayın ürün değişimi olabilir şansınızı deneyin.

Normalde olur ama burası da Türkiye! Umarım uğraştırmazlar seni. Monitör'de yapılacak test sayısı fazla. Monitör'ü kendiniz test yaparak alacağınız bir yerden almanızı tavsiye ederim. Belki biraz daha fazla para vermeniz gerekir ama bence buna değer. İnternetten alınca büyük risk almış oluyorsunuz.

Hocam aynı problem bende de var Acer EK220Q aldım sabah geldi 2 ölü piksel artı bir de kullanılmış ürün şimdi git iadesiyle uğraş :(

Teşekkürler cevaplarınız için. Dün satıcı ile görüştüğümde servisle konuşmanız lazım dediler. Bugün Asus servisine bağlanabilmek için baya bir süre bekledim ama konuştuğumda sıfır üründe ölü piksel olduğunu söyleyince değişime uygun görünüyor dendi. UPS kargo gelip alacakmış. Umarım hiçbir şey yapmadan aynı ürünü geri göndermezler.
Bu arada almayı düşünenler için monitör çok iyi, 15.6 inç laptop ekranından buna geçince çağ atladım resmen. Lenovo g50-80 laptop'a hdmi ile bağlayarak max. 120hz alabildim.

Teşekkürler cevaplarınız için. Dün satıcı ile görüştüğümde servisle konuşmanız lazım dediler. Bugün Asus servisine bağlanabilmek için baya bir süre bekledim ama konuştuğumda sıfır üründe ölü piksel olduğunu söyleyince değişime uygun görünüyor dendi. UPS kargo gelip alacakmış. Umarım hiçbir şey yapmadan aynı ürünü geri göndermezler.
Bu arada almayı düşünenler için monitör çok iyi, 15.6 inç laptop ekranından buna geçince çağ atladım resmen. Lenovo g50-80 laptop'a hdmi ile bağlayarak max. 120hz alabildim.
Sonucu şimdiden söyleyeyim, değişim için 4 ve üzeri ölü piksel olması lazım diyecekler ve ürünü geri gönderecekler. Yasalara göre 1 ölü piksel bile ürünü ayıplı mal yapıyor, bu durumda eğer ürünü geri gönderirlerse yine THH'ye başvurabilirsiniz.

Sonucu şimdiden söyleyeyim, değişim için 4 ve üzeri ölü piksel olması lazım diyecekler ve ürünü geri gönderecekler. Yasalara göre 1 ölü piksel bile ürünü ayıplı mal yapıyor, bu durumda eğer ürünü geri gönderirlerse yine THH'ye başvurabilirsiniz.

Ama telefonda konuştuğum kişi değişime uygun görünüyor dedi ve kutunun üstüne yazmam gereken kod DOA ile başlıyor, o yüzden biraz umutlandım.

Geri
Yukarı