ASUS VP249QGR vs Dell S2422hg vs AOC C24G1

dogukanavci0

Hectopat
Yakın zamanda bir monitör alacağım bu üç ürün arasında kararsız kaldım. ASUS VP249QGR, DELL S2422HG, AOC C24G1 ASUS IPS panel olduğu için daha ağır basıyor. Halihazırda 75 Hz birebir aynı tip IPS ASUS monitör kullanıyorum ancak çok sade bir dizaynı var ve hareketi çok kısıtlı bir monitör. Diğer ikisi sanırım VA ama yine de aralarında en hesaplısı panelinden dolayı ASUS oluyor. Sizce hangi ürünü almalıyım? Başka alternatifiniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Olmaz diye düşünüyorum.

Sadece panel türüne değil desteklediği renk uzayına da bakılması gerekiyor.

@LaMorte Siz ne dersiniz değerler önde gidiyor ama siz de bir bakın isterseniz.

Bunu unutmuşum buyurun.

Olmaz diye düşünüyorum.

Sadece panel türüne değil desteklediği renk uzayına da bakılması gerekiyor.

@LaMorte Siz ne dersiniz değerler önde gidiyor ama siz de bir bakın isterseniz.

Bunu unutmuşum buyurun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
"Ben aslında yoğum"

C24G1 modelinde 1 ay öncesine kadar önüne gelen ghosting var diyordu ancak şu an tekrar öneriliyor.
Her şekilde Dell tercih edilmeli diye düşünüyorum. Dijital içerikler için %99 sRGB olması büyük bir artı. Buna ek olarak renk doğruluğu değil, film vb. amaçlar için de %90 DCI P3 olması mükemmellik ötesi yapıyor.
Not: %99 sRGB sağlayan diğer monitörlerde var ancak yüksek renk gamutu sağlarken aşırı doygun içerik görmenizi veya soluk renklere sahip içerik üretmenizi engelliyor.
Asıl soruyu görmemişim :D. Renklerin daha iyi olacağına sizi temin edebilirim.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
"Ben aslında yoğum"

C24G1 modelinde 1 ay öncesine kadar önüne gelen ghosting var diyordu ancak şu an tekrar öneriliyor.
Her şekilde Dell tercih edilmeli diye düşünüyorum. Dijital içerikler için %99 sRGB olması büyük bir artı. Buna ek olarak renk doğruluğu değil, film vb. amaçlar için de %90 DCI P3 olması mükemmellik ötesi yapıyor.
Not: %99 sRGB sağlayan diğer monitörlerde var ancak yüksek renk gamutu sağlarken aşırı doygun içerik görmenizi veya soluk renklere sahip içerik üretmenizi engelliyor.
Asıl soruyu görmemişim :D. Renklerin daha iyi olacağına sizi temin edebilirim.
Sizden az çok öğreniyorum hocam 🤗

Sizden az çok öğreniyorum hocam 🤗
Ahahaha. Ben bilgili insanların yalancısıyım. Yücel Özel, Koray Birand ve makaleler.
Ayrıca kimseye söylemeyin bir keresinde text clarity'nin inçe bağlı olduğunu iddia etmiştim ki RTİNGS testlerinde görene kadar. Samsung T55 gibi (gerçi hala o monitöre hayranım).

Ahahaha. Ben bilgili insanların yalancısıyım. Yücel Özel, Koray Birand ve makaleler.
Ayrıca kimseye söylemeyin bir keresinde text clarity'nin inçe bağlı olduğunu iddia etmiştim ki RTİNGS testlerinde görene kadar. Samsung T55 gibi (gerçi hala o monitöre hayranım).
😂😂 O da iyimiş benden de bir itiraf gelsin foruma girmeden önce renk gamutları her IPS-VA-TN panelin aynı sanıyordum. 🤫 Bundan kimseye söz etmeyin bu bir sır 😂

Ve siz 1-2 ay yokum dediniz bırakamadınız mı forumu :D

😂😂 O da iyimiş benden de bir itiraf gelsin foruma girmeden önce renk gamutları her IPS-VA-TN panelin aynı sanıyordum. 🤫 Bundan kimseye söz etmeyin bu bir sır 😂

Ve siz 1-2 ay yokum dediniz bırakamadınız mı forumu :D
Ben de çok ters etki oldu. Sınava vurayım kafayı dedim ama boş vakitlerimde girmeye başlamışım. Forumu bırakıyorumcular gibi oldum maalesef :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı