ASUS VP249QR monitör iyi midir?

ASUS gerçekten kötü fikir. Bu monitör MPRT kullanıyor. MPRT kullanan monitörler renkleri soluklaştırır ve parlaklığı kısar. LG 24GN600-B monitörde HDR, İPS ve 1 ms GtG var. 1 ms GtG gerçek 1 ms var.
Hocam bu bütçede hiç bir IPS 1ms tam GTG veremiyor, evet yazmışlar firma hem kendi sitesinde hem de display specste öyle yazıyor ancak o ölçülen minimum değer. Alıp denediğinizdeki gecikme 3ms leri buluyor. Gerçek 1ms ancak Fast IPS dediğimiz modellerde (ki onda bile 2ms oluyor deneyince) oluyor. Onun dışında MPRT hakkında dediğinize kesinlikle katılıyorum. İki monitör de bence gayet güzel. Techless diye bir yabancı kanalda Asusun incelemesi var oradan bakabilirsiniz bu segmentteki ghostingi en iyi olan monitör olarak gözüküyor. (IPS paneller arasında).

Hocam bu bütçede hiçbir IPS 1ms tam GtG veremiyor, evet yazmışlar firma hem kendi sitesinde hem de display specste öyle yazıyor ancak o ölçülen minimum değer. Alıp denediğinizdeki gecikme 3msleri buluyor. Gerçek 1ms ancak Fast IPS dediğimiz modellerde (ki onda bile 2ms oluyor deneyince) oluyor. Onun dışında MPRT hakkında dediğinize kesinlikle katılıyorum. İki monitör de bence gayet güzel. Techless diye bir yabancı kanalda ASUS'un incelemesi var oradan bakabilirsiniz bu segmentteki ghostingi en iyi olan monitör olarak gözüküyor. (IPS paneller arasında).

Hocam bende çok az color banding var videoda bulanıklarda bir de koyu renklerde azıcık belli oluyor bildiğime göre her monitörde çok azda olsa var yani bu durum normal midir ?

Hocam sendede IPS glow var mı? Yani siyah ekranda kenarlardan başlayan hafif beyazlıklar. IPS'lerin hepsinde varmiş galiba. Bir de monitörde azıcık clore banding var.

Fazla anlamam özelliklerden ama hiçbir sıkıntısı yok ghosting yaşamadım şu ana kadar göz yormuyor odam güneş gördüğü için yansıma yapıyordu eskiden bu monitörde olmuyor ben hem oyun için hem de tasarımcılık için aldım.

Geri
Yukarı