Çözüldü ASUS VP278QG siyah sahnelerde görüntü bozuluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ahmetgirgin

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese selamlar.
Bu sorunu aslında uzun zamandır yaşıyordum. Monitörümü PlayStation 4'üm ile kullanırken bile böyle oluyordu.
Siyah bir sahne olduğunda herhangi bir hareket yapınca garip renkler çıkıyor anlatması da zor video ekleyeceğim. Aydinlikta olmadigini da ekleyeyim. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Monitörümün modeli:
ASUS VP278QG 75 Hz FHD.
Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Butun oyunlarda oluyor Minecraft'ta ekstra belli oluyor diye onu cektim.

Çözüm
Acaba gamma contrast vb. bir ayarda bozulma olabilir mi? Yani ekranın sanki kalibrasyonuyla alakalı. Belli siyah derinliklerini vermiyor gibi.
Nasil duzeltebilirim peki hocam?
Guncelleme:
Arkadaslar sorunu kendim cozdum sonunda. Monitorun ayarlarini kurcaladim deneye deneye Trace Free diye bir ayar buldum. 0'a getirince sorunum duzeldi. Sanirim Asus ve Dell monitorlerde olan bir ozellikmis. Sizde de benzer bir sorun varsa bir bakin derim.
Acaba gamma contrast vb. bir ayarda bozulma olabilir mi? Yani ekranın sanki kalibrasyonuyla alakalı. Belli siyah derinliklerini vermiyor gibi.

Nasil duzeltebilirim peki hocam?
Guncelleme:
Arkadaslar sorunu kendim cozdum sonunda. Monitorun ayarlarini kurcaladim deneye deneye Trace Free diye bir ayar buldum. 0'a getirince sorunum duzeldi. Sanirim Asus ve Dell monitorlerde olan bir ozellikmis. Sizde de benzer bir sorun varsa bir bakin derim.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı