ASUS vs Dell monitör seçimi

ASUS'ta Fast IPS var bu artıyı da unutmayın rekabetçi oyunlar için GtG süresi çok önemli. Normal IPS'ten önde.

2K işine bulaşmayacağım ne kadar hikayeli oyun oynamayı sevsem de daha çok rekabetçi oyun oynuyorum bu yüzden 2K monitör istemiyorum.
Oynadığımız oyunlar 240 yada 280 hz değerlerine çıkabiliyor mu? Bence fazla hz gereksiz şimdiki zamana göre yanlışım varsa düzeltin lütfen bende monitör alacağımda hem de fikir sahibi olmuş olurum.

Oynadığımız oyunlar 240 yada 280 hz değerlerine çıkabiliyor mu? Bence fazla hz gereksiz şimdiki zamana göre yanlışım varsa düzeltin lütfen bende monitör alacağımda hem de fikir sahibi olmuş olurum.
Kendimden örnek vereyim. Her oyunu en düşük ayarlarda oynarım senelerdir. Ve oynadığım şuanki oyunlarda en az 200 en fazla 400 FPS civarında değer alıyorum. Hiç gereksiz değil.

Konu sahibi 2K monitör isteseydi ona göre seçenek çıkarırdı veya kararsız kalsa sorardı bu konuda.
Lütfen artık şu tarz konulara bence 2K al o paranın hakkı 2K gibi alakasız önerilerde bulunmayın konunun odağı dağılıyor gereksiz uzuyor. Competitive oyunlar oynayan insanlar için emin olun grafik kalitesinin önemi yok CS:GO veya Valorant'ta bile en düşük ayarlara alırlar sırf gecikme veya düşük FPS almak istemedikleri için. Hani zor olmamalı bunu anlamak.
Konuya gelirsek Dell marka monitörün tasarımına ben bayılıyorum bende 2 monitör arasında kaldım ASUS 280Hz olması iyi bir avantaj lakin hız aşırtma ile o değerlere çıktığı için ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum bu konuda bilgisi olan biri açıklayabilirse çok güzel olur. E-sporcu arkadaşlarıma sorduğumda bana net olarak ASUS'un modelini al dediler. Deneyimlerine göre AW2521'den daha iyi olduğunu söylediler ama ben hala tasarımına takıldığım için hala 2 monitör arasında gidip geliyorum. Canlı olarak da gördüm 2 modeli ve Dell monitörün ayak kısmı büyük gözükse de çok geride yani klavye veya mouse tutuşunuza nasıl bilmiyorum ama engel olacağını düşünmüyorum.

Bugün dayanamadım gittim İtopya'dan aldım beylikdüzü şubesinden. Tasarımı çok hoş ve bayağı beğendim monitörü ayakları monitörün 2 parmak ilerisinde o yönü çok hoşuma gitti ayrıca.
Almayı düşünürsen web üzerinden almanı tavsiye ederim beylikdüzünde 2 adet kalmıştı ve aldığım gibi ölü piksel testi yaptırdım ve 1 adet ölü pixel çıktı diğeriyle değiştirdiler yani şu an beylikdüzü şubesinde olmaması lazım 2 adet vardı. Bir tanesi sorunlu diğeri bende.

Dosya Ekleri

• 20210126_215454.jpg
    20210126_215454.jpg
    142,1 KB · Görüntüleme: 96
Bugün dayanamadım gittim İtopya'dan aldım beylikdüzü şubesinden. Tasarımı çok hoş ve bayağı beğendim monitörü ayakları monitörün 2 parmak ilerisinde o yönü çok hoşuma gitti ayrıca.
Almayı düşünürsen web üzerinden almanı tavsiye ederim beylikdüzünde 2 adet kalmıştı ve aldığım gibi ölü piksel testi yaptırdım ve 1 adet ölü pixel çıktı diğeriyle değiştirdiler yani şu an beylikdüzü şubesinde olmaması lazım 2 adet vardı. Bir tanesi sorunlu diğeri bende.

Seni de masrafa soktuk. Hayırlı olsun. 😅

Geri
Yukarı