ASUS VS248H Monitör Yaşanan Görüntü Bozulma Problemi

• Konuyu başlatan pusat57
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 3B
P

pusat57

Ziyaretçi
Arkadaşlar ASUS VS248H monitör aldım geçtiğimiz cumartesi. Şimdi normalde hiçbir sorun yokken mesela pencereyi oynatırken pencere kenarları kırılıyor. Kabloyu söktüm taktım sorun düzeldi sandım olmuyordu ama aradan zaman geçince baktım yine oluyor. VGA çıkışlı eski monitörümde denedim kesinlikle yok. Ben de HDMI kablosunu taktım monitöre kırılma filan yoktu ekranda.

Kırılmayı iki ekranda aynı anda denedim. DVI monitörde görüntü verirken aynı anda HDMI TV'ye bağlıydı. Monitörde kırılma olurken TV'de yoktu. Yani sorun ekran kartında değil. DVI kablosu mu yoksa monitörden mi? Değiştirme hakkım var mı? Varsa başka monitör önerebilir misiniz? Birde kaç gün içinde değiştirme hakkım var. Not: kutusundan çıkan orjinal DVI kablosu kullanılmaktadır.

Yok mu cevap. Ona göre yarın VATAN PC'ye gideceğim. :) Bu arada ASUS kalitesi tartışılmaz ama AOC nasıldır? Vatan çalışanları bu konuda cevap bile vermedi. ASUS'ta ASUS.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDMI kablosu satın alıp denemelisin bir de. Sorun devam etse bile HDMI kablosuna sahip olmuş olursun. Mağazadan aldıysanız 15 gün diye biliyorum değişim hakkını.

HDMI kablom zaten var. Birde VATAN COMPUTER - ASUS - 23.6" VN247H GEN aklım bu monitörde kaldı. Çok iyi yorumlar var. Sizce benim aldığımdan iyi midir? HDMI ile görüntü aldığımda monitörde bir sorun yok. Birde bendeki monitör linkini verdiğimden daha iyi demişti VATAN çalışanları. Oysaki 1 MS tepki süresi, çift HDMI, hoparlör ve konsantrasyon çok daha fazla. Bu monitörle değiştirmeyi düşünüyorum. Değiştirmeli miyim?

AOC E2461Fwh LED Monitör 23.6" İncelemesi + BRIGHT FRAME Çok CANLI Çok DOĞAL ! Bu incelemeyede bir bakar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
VN247H'yi ben kullanıyorum. Oldukça memnunum, tavsiye ederim. Ama öncelikle mevcut monitörünün ayarlarına bir göz atmalısın.

Aynı monitöre sahibim, Recep Baltaş VGA yüzünden dese de başka monitörler ile sorun kendini göstermedi. VGA kablo alıp soruna engel olabileceğimi söylemişti ama yanlış çeşit bir kablo denediği için deneyemedim.

HDMI bağlantısında sorun yoksa o şekilde kullanmaya başlayın.
HDMI kablosu sürekli TV'de bağlı olduğu için kullanamam. VATAN PC'den geliyorum şimdi. DVI kablosunu başka deneyin diyor. Birde VGA ile kullanın aynı sorun olursa servise yollarız diyor. Bende birebir değişim yapmaz mısınız? diyorum. Adam yok o mesafeli alışverişte oluyor diyor. Öyle deniyicem. Birde VN247H bu monitörü sordum. Artık üretilmiyor bulamazsınız anca elde kalan varsa bulabilirsiniz diyor. Ben şimdi ne yapayım?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı