Asus VX238H Görüntü Gitme Sorunu

Psychopath

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar Asus vx238h model bir monitörüm var ve çok sık olmasa da arada bir ekranda görüntü kaybı yaşıyorum. Bu 1 2 sn falan sürüyor. Monitörün ışığı yandığı halde durduk yere oyun oynarken ya da normal kullanımda durduk yere görüntü birkaç saniyeliğine gidip geliyor sanki bilgisayarı yeniden başlatır gibi ekran kapanıyor ve tekrar açılıyor.

Monitör bilgisayara hdmi girişi ile bağlı ve ben sorunun ilk olarak hdmi kablosundan kaynaklı olduğunu sanıyordum fakat başka bir hdmi kablosu ile de denedim ve aynı sorunu yaşadım. Kısa kesmek gerekirse bu sorun neden kaynaklanıyor ve ne yapmam gerekiyor benim yapabileceğim bir şey var mıdır yoksa monitör de bir sorun mu var monitörde sorun varsa eğer aldığım yere geri götürmeyi düşünüyorum.

Acil olarak yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar lütfen yorumlarınızı esirgemeyin...

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörden olduğunu sanmıyorum. O ekran kartıyla sorun yaşayan 1-2 kişi daha görmüştüm.

Onboard ekran kartı varsa onunla takılın bir süre. Aynı sorun devam ederse monitörden, etmezse ekran kartından demektir.

Çıkarmaya gerek yok monitörü onboard ekran kartının slotuna takmanız yeterli (tabi varsa).

Yani anakartınızdaki görüntü çıkışlarından birine takıp görüntü al demek istiyor. Sorun devam ederse monitörden demek, etmezse grafik kartından.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı