Çözüldü ASUS X507MA-BR060t notebook için Linux kurmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

klusive12

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bende Windows 11 yüklü olan ASUS X507MA-BR060t notebook var. Windows 11 olduğu için gereksiz bir kasma var her şeyde. Yazılımla da birazcık ilgilendiğim için Linux kurmak istedim. Ama driverlar sorun çıkartır mı, HDD'ye bir şey olur mu, anakarta bir şey olur mu kısmında takıldım. Yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Herhangi bir sıkıntı olmaz. Linux Mint'e veya ZorinOS'a göz atabilirsiniz.

Çözüm
Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüler genelde kurulu gelir. Eğer hala sürücüler ile alakalı bir problem olursa manuel olarak kurabilirsiniz. Sıkıntı çıkarsa yeni konu açıp beni etiketleyebilirsiniz.

@klusive12

Sürücüler genelde kurulu gelir. Eğer hala sürücüler ile alakalı bir problem olursa manuel olarak kurabilirsiniz. Sıkıntı çıkarsa yeni konu açıp beni etiketleyebilirsiniz.

Tamamdır o zaman Linux Mint indirip USB'me yazdırdıktan sonra başlıyorum değil mi? Yani korkum bilgisayar bileşenlerine bir şey olmasın.

Sorun olmaz. Linux Mint'i kurarken kurulum ekranından "Codec'leri yükle" gibi bir seçenek olması lazım onu işaretleyin ayrıca "3. parti sürücüleri kur" diye bir seçenek daha var onu da işaretlemeyi unutmayın.

Sorun olmaz. Linux Mint'i kurarken kurulum ekranından "codec'leri yükle" gibi bir seçenek olması lazım onu işaretleyin ayrıca "3. parti sürücüleri kur" diye bir seçenek daha var onu da işaretlemeyi unutmayın.

Çok teşekkür ederim. Sorun olursa tekrardan etiketleyeceğim. Çok sağ olun.

Sorun olmaz. Linux Mint'i kurarken kurulum ekranından "codec'leri yükle" gibi bir seçenek olması lazım onu işaretleyin ayrıca "3. parti sürücüleri kur" diye bir seçenek daha var onu da işaretlemeyi unutmayın.

Hocam kusura bakmayın ama bu Mate, Cinnamon, Xfce arasından hangisini tercih etmeliyim?

Geri
Yukarı