ASUS X515M laptopa RAM eklemesi yapılırsa oyun performansında artış olur mu?

Geliştirici

Decipat
Makaleler
1
Herkese selam! ASUS X515m laptop kullanıyorum ve laptopum 4 GB RAM'e sahip. Malum RAM fiyatları uçmuş durumda. Ben de 4 GB RAM'e yöneldim. 4 GB RAM'e 4 GB RAM eklenirse FPS artışı veyahut Valorant oynayamıyorum ama Valorant, League of Legends vs oynatır mı? Cevaplarını bekliyorum. İyi sosyaller!

Herkese selam! ASUS X515m laptop kullanıyorum ve laptopum 4 GB RAM'e sahip. Malum RAM fiyatları uçmuş durumda. Ben de 4 GB RAM'e yöneldim. 4 GB RAM'e 4 GB RAM eklenirse FPS artışı veyahut Valorant oynayamıyorum ama Valorant, League of Legends vs oynatır mı? Cevaplarını bekliyorum. İyi sosyaller!

Eğer bilgisayarında 4gb eklemek için ekstra bir slot var ve 4gb ek destekliyor ise eklemen halinde dual channel çalışacağı için performans artışı olacaktır.

Bu tarz Celeron cihazların büyük birçoğunluğu işlemcinin maksimum 8 GB RAM desteklemesi sebebi ile tek RAM slotuna sahip. Sizin cihazınızda da tek slot mevcut. İkinci bir RAM takamazsınız ancak tek modül bir 8 GB takabilirsiniz. Taksanız bile Celeron bir cihaz ile Valorant oynamak imkansıza yakın. Çok fazla gecikme oluyor, cihazın genel kullanımında bir performans artışı olsa da oyun tarafı yerinde sayar. LoL nispeten oynanabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu tarz Celeron cihazların büyük birçoğunlu tek RAM slotuna sahip. Sizin cihazınızda da tek slot mevcut. İkinci bir RAM takamazsınız ancak tek modül bir 8 GB takabilirsiniz. Taksanız bile Celeron bir cihaz ile Valorant oynamak imkansıza yakın. Çok fazla gecikme oluyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
O halde 8 GB RAM'e yöneleceğiz. Peki oynatabileceği oyunlar var mıdır? ( 8 GB RAM takınca )

CoD 4 MW, GTA Vice City, Max Payne 2 gibi oyunlar. Elimde Celeron laptop var 8 GB RAM'e sahip (şu an yazdığım cihaz). ETS, Valorant gibi oyunlar oynanmayacak seviyede. Zaten bu cihazlar tamamen gündelik işlere amaçlı, grafik performansları yok denecek seviyede.

O halde 8 GB RAM'e yöneleceğiz. Peki oynatabileceği oyunlar var mıdır? ( 8 GB RAM takınca )

Yorum yapan arkadaşların Celeron işlemciyi daha önce kullanmadıklarını düşünüyorum. Çift kanal RAM desteği işlemcide mevcut ancak 8 GB'a kadar RAM desteklediği için ikinci bir RAM Slot'unu anakarta koymuyorlar bile. Dediğim gibi zaten çift kanal olsa bile bir performans artışı gösterebilecek bir işlemci değil.

Hocam kesinlikle artar. Çok pahalı olmasa 8 GB almanız daha mantıklı.

Son düzenleyen: Moderatör:
CoD 4 MW, GTA Vice City, Max Payne 2 gibi oyunlar. Elimde Celeron laptop var 8 GB RAM'e sahip (Şu an yazdığım cihaz). ETS, Valorant gibi oyunlar oynanmayacak seviyede. Zaten bu cihazlar tamamen gündelik işlere amaçlı, grafik performansları yok denecek seviyede.
Çok pahalı değilmiş şuan baktım da. 16 GB bile alınabilir.

8 GB alması pek bir şey değiştirmeyecektir performans açısından sadece çoklu işlemlerde biraz daha stabil tepki verebilir. 4+4 daha mantıklı.

Dostum ben durumu anlatamıyorum herhalde. Bu işlemcinin maksimum RAM desteği 8 GB zaten. Onu da cihazın anakartı tek slot ile yapıyor.

Çok pahalı değilmiş şu an baktım da. 16 GB bile alınabilir.

Dostum işlemcin desteklemiyor. Maksimum 8 GB, kaldı ki sen 128 GB RAM bile takmayı başarsan bu işlemcinin performansı yerinde sayar. Anakartı'da tek slota sahip. Sen 16 GB RAM'i çift kanal olarak nasıl takacaksın?
Laptop modelinde çıkan işlemci bu, maksimum RAM miktarına bakabilirsin.

Geri
Yukarı