ASUS X540LJ-XX164T laptop aniden kapanma sorunu

Hakan.K

Hectopat
Daha fazla  
ASUS X540LJ-XX164T bir laptopa sahibim, laptopu küçük kardeşim 25-35 cm bir yükseklikten düşürdü ve ondan beri laptopum şarjda değilken rastgele güç kesmeye başladı. Isınma gibi bir sorun söz konusu bile değil. Bazen açıldıktan 2 dakika sonra, bazen açılırken, bazen de açıldıktan saatler sonra. Şarj olurken kapanmadığı için ilk başlarda pilden şüphelendim ama birkaç saat açık kalınca sorun pilde değildir diye düşündüm. Bu işten anlayan birkaç yere falan götürdüm anakart da sorun olabilir dedi. Açıp baktı falan, her şeyi düzgün gözüküyor, şarjdayken kapanmıyormuş fazla kurcalama böyle kullan falan dedi. Ben geçenler laptopu eğik tutunca kapanmadığını fark ettim nasıl eğik derseniz bildiğiniz 90 derece sağa dönük şekilde. Sorun nerede olabilir, ya da pil voltajı ayarlayamıyor olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kuzey köprüsünden süper I/O'ya giden yolda bir çatlak var gibi duruyor. PCB'deki çatlak aynı yerde ise işçiliği kolay sadece yol çekilecek. Yine de profesyonel bir teknik ellere teslim etmediğin sürece burada kimse teşhisi koyamaz. Güvendiğiniz bir teknik servise gidin. Bahsetmiş olduğunuz sorun mahalle arasındaki bilgisayarcıların işi değil.

Merhaba Batarya değişen kişiye bir sorum olacak değişmeden önce Pil yüzde 95 prize takılı ibaresi alıyormuydunuz. Yada buna benzer Bende bu sorun şöyle başladı pilde pc güç düğmesine bassamda açılmıyor adaptörü çekince direk kapanıyor. Bir çok yol denedim pili görmüyor . Pcde donma kasma sorunu yaşadınızmı pil değişiminden önce şimdiden cevabınız için teşekkürler benim için önemli ona göre yol alıcam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı