Arkadaşlar elimde bulunan X540UBR model adlı(ASUS Laptop X540UB | Notebook | ASUS Türkiye)
Dizüstü bilgisayarımda 4 GB DDR 4 2133MHz CL 15 bir RAM mevcut internette bu kriterlere göre 8 GB'lık bir RAM daha takviye edip anakartın 12 GB RAM sınırını kullanmak istiyorum. Araştırmalarım sonucu Kingston Ntb 8Gb 2133Mhz Ddr4 Kvr21S15S8/8 Fiyatı bu RAM'i buldum ancak CL değerini göremedim. Siz görebildiyseniz belirtebilir misiniz?

Ayrıca bilgisayarıma önerebileceğiniz başka belleklerde mevcutsa belirtebilir misiniz?

Son olarak CL değeri farklı iki RAM kullanmak herhangi bir problem yaratır mı?

Şimdiden teşekkürler.

Sata ssd için yer vardır büyük ihtimal.Ancak m2 için olduğunu sanmıyorum.Ben satıp masaüstü topladım onun yerine.Tavsiye ederim kafam rahatladı.
Ben garantinin devredışı kalmasını göze alıp açtım ve ssd için ayrı yer yok ve cd rom yerinede değişik birşeyler yapmışlar böyle sanki çivili gibi bu yüzden koyamıyorsun oralara birşeyler. Gittim hdd yi çıkardım samsung evo 860 taktım şuan bilgisayar fişek gibi. İlk zamanlar pişmandım bunu aldığım için ama bir ssd ile oyun içinde veya bilgisayarda olan takılmalar herşey bitti. Ram için ise anakartın arkasını çeviremedim korktum açıkçası. İlkkez laptop kullanıyorum.

Dostum aynı laptoptan bende var. Sitesinde 2133mhz yazıyor ama aida64 den baktığımda ramin 2400 mhz olduğunu gördüm. O yüzden aşağıdaki Rami satın aldım. Bence birazcık daha araştırmanı tavsiye ederim. Daha ram gelmedi salı günü gelecekmiş. Belki bende yanlış almışımdır ramler geldiğinde yazarım istersen.

Aynı bilgisayar bende de var da, aldığın ram işe yaradı mı.

Aynı bilgisayar bende de var da, aldığın ram işe yaradı mı.

Malesef işe yaramadı. RAM'i takıp çalıştırdım mavi ekran hatası vermeye başladı. Sonra da yeni RAM alıp denemedim.

Deneyeceksen Crucial marka RAM denemeni öneririm. Daha önce deneyip olanlar olmuş.
(bende aldıktan sonra okumuştum)

bendede aynı laptop var işe yaradımı
Evet işe yaradı. Laptop sürekli donuyordu kapanıyordu Crucial 8 GB 2400 MHz RAM'i taktıktan sonra düzeldi. Laptop hala yavaş ama eskiden hiç çalışmıyordu desem yalan olmaz.

(Aldığım yer artık satmıyor ama tam olarak ne aldığımı paylaşmak için attım)

Geri
Yukarı