ASUS X541UJ-GO456 SSD tercihi

Aziz Aksel

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisi
Arkadaşlar merhaba, ASUS X541UJ-GO456 model dizüstü bilgisayarıma SSD takviyesi yapmayı düşünüyorum fakat yeterli tecrübeye sahip olmadığımdan nasıl bir SSD almam gerektiğini bilmediğim için ASUS müşteri hizmetleri ile görüştüğümde bilgisayarımın en fazla 256 GB SATA 3.0 çift tırnaklı SSD desteklediği öğrendim. Merak ettiğim nokta böyle bir sınır olabilir mi 500 GB alsam kullanamaz mıyım? Eğer dedikleri gibi bir sınır varsa 256 GB SATA 3.0 çift tırnaklı SSD tavsiyeniz var mı? Şimdiden çok teşekkür ederim.

BIOS'da whitelist kısıtlaması yoksa 4 TB'a kadar SSD takabilirsin. Whitelist kıstılaması varsa müşteri hizmetlerinin belirttiği gibi takamazsınız. Müşteri hizmetlerinin verdiği bilgiler genelde yanlış oluyor haberiniz olsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

500 GB SSD takan olmuş sorunsuz.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    19 KB · Görüntüleme: 34
BIOS'da whitelist kısıtlaması yoksa 4 TB'a kadar SSD takabilirsin. Whitelist kıstılaması varsa müşteri hizmetlerinin belirttiği gibi takamazsınız. Müşteri hizmetlerinin verdiği bilgiler genelde yanlış oluyor haberiniz olsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

500 GB SSD takan olmuş sorunsuz.

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Videoyu detaylıca izledim şimdi aklımda tek soru var SSD'yi Harddisk'in yerine ve halihazırda bulunan harddiski ise CD-ROM kısmına takıyoruz videoda SSD'nin yanında bir aparat daha gösterilmiş CD-ROM kısmına harddiski takabilmek için o aparat gerekli mi yoksa direkt SSD sipariş etsem yeterli mi?

Mevcut HDD'yi çıkarmak istemiyorsanız SSD Caddy alacaksınız 9.5MM olan. HDD'nin yerine takmak istiyorsanız direk SSD sipariş edebilirsiniz.

Mevcut HDD'yi çıkarmak istemiyorsanız SSD Caddy alacaksınız 9.5MM olan. HDD'nin yerine takmak istiyorsanız direk SSD sipariş edebilirsiniz.

HDD'nin yerine takacağım ama HDD de bulunsun diye onu da CD-ROM kısmına takmayı düşünüyordum o zamanda gerekli mi SSD Caddy 9.5 MM aparatı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı