ASUS X541UJ M.2 SSD destekliyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam benim kendi laptopu açmadım tekrardan içini ama bu modelin ana kartının arka kısmı yani klavyeyi çıkacak kısmında videolardan baktım fotoğraf var bu destekliyor mu peki? @Yener K.

Dosya Ekleri

• M2 SSD DESTEĞİ.png
    M2 SSD DESTEĞİ.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 42
Hocam benim kendi laptopu açmadım tekrardan içini ama bu modelin ana kartının arka kısmı yani klavyeyi çıkacak kısmında videolardan baktım fotoğraf var bu destekliyor mu peki? @Yener K.
Bunda gözükmüyor. SATA SSD takabilirsiniz.

@Yener K. SATA SSD takılı zaten ama ne yazık ki artık çoğu oyunlar SSD ile performans sağladığı için bu SSD yetmiyor RAM takviyesi yaparak artık oyunlarda donma kasma drop yeme gibi sıkıntılar yaşamıyorum fakat örnek verirsek FiveM'de araba ile hızlı gittiğimizde evler arabalar geç yükleniyor ve bu oyunun HDD'de olduğu için düşünüyorum bu yüzden sizin dediğiniz gibi mSATA yerine 120 GB'lık yer alıp SSD takıp Windows'u oraya kurup SATA'da olan 240 GB SSD'yi oyunun SSD isteyenleri oraya kurmayı planlıyorum sizce?

@Yener K. SATA SSD takılı zaten ama ne yazık ki artık çoğu oyunlar SSD ile performans sağladığı için bu SSD yetmiyor RAM takviyesi yaparak artık oyunlarda donma kasma drop yeme gibi sıkıntılar yaşamıyorum fakat örnek verirsek FiveM'de araba ile hızlı gittiğimizde evler arabalar geç yükleniyor ve bu oyunun HDD'de olduğu için düşünüyorum bu yüzden sizin dediğiniz gibi mSATA yerine 120 GB'lık yer alıp SSD takıp Windows'u oraya kurup SATA'da olan 240 GB SSD'yi oyunun SSD isteyenleri oraya kurmayı planlıyorum sizce?
Son resimde mSATA benzeri bir port da yok. Son resimde SATA SSD de yok. Resimdeki mekanik disk. Daha büyük kapasiteli bir SSD alabilirsiniz.

Büyük ihtimalle yeni alınacak SSD'yi CD-ROM kısmını iptal ettirip taktıracağız eğer o da yoksa.
@Yener K. ben 1 ay önce direkt hard disk bölümünü çıkartıp SSD taktırmıştım 240 GB Hikvision C100 buna göre CD-ROM yerine bana uygun fiyatta 1 TB SSD önerebileceğiniz var mı?

Son düzenleme:
Bunun için konu da açabilirsiniz. İndirim Köşesi de olabilir. Patriot Burst 960 GB indirime girmişti.

@Yener K. hocam sizi çok uğraştırıyorum kusura bakmayın ama aklımdaki soruları gidermem lazım o yüzden bir sorum daha var bu SATA 3 ile SATA 2.5 arasındaki fark nedir?

@Yener K. hocam sizi çok uğraştırıyorum kusura bakmayın ama aklımdaki soruları gidermem lazım o yüzden bir sorum daha var bu SATA 3 ile SATA 2.5 arasındaki fark nedir?
SATA 3 veri aktarım hızı, 2,5" ise boyutu. Laptolarda zaten 2,5" kullanılır.

Hocam benim herhalde 2.5 inç SATA 6 mıdır?
nasıl ama.png

Bu uyumlu herhalde? @Yener K.

Dosya Ekleri

• D4C699BE-BA18-427B-A157-5251CC7F6BC5.jpeg
    D4C699BE-BA18-427B-A157-5251CC7F6BC5.jpeg
    83 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:
SanDisk SSD Plus almayın. Zaten SATA SSD'ler SATA 3 6Gb/sn desteklidir. Haikon olabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı