ASUS X541UJ RAM çeşidini ve soketini tespit etme

suhamete

Centipat
Merhabalar,

Laptopum Asus X541UJ modelidir. Spesifikasyonlarda RAM ile alakalı so-DIMM ile ilave yapılabilir. Yazsa da ben teknik olarak konuya hakim olamadığım için emin olamadım. Şu an laptopumda bir RAM'lik alan mı vardır? Ona da so-DIMM soketi olan bir RAM mi ekleyebiliyorum?

8 Veya 16 GB'lık bir so-DIMM RAM önerisi yapabilirseniz sevinirim. Yanlış bir ürün almak istemiyorum.

Teşekkürler cevap verenlere şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
AIDA64 ve ya CPU-Z üzerinden RAM'e ait bilgileri gösteren ekranları atabilirsen en kesin cevabı verebiliriz.
Tahminimce benimle aynıdır dahili belleğin. DDR4 2400/2133MHz CL14/15 8/16GB bir RAM yeterlidir.
Örnek olarak kvr21s15s8/8.

AIDATA64 ile bakabilirsin.
Emin değilim ama.

AIDA64 Trial versiyonunu indirdim ancak bellek bölümünde bu tarz bir bilgi göremedim. Programda nerede olduğunu söyleyebilir misiniz?

AIDA64 ve ya CPU-Z üzerinden RAM'e ait bilgileri gösteren ekranları atabilirsen en kesin cevabı verebiliriz.
Tahminimce benimle aynıdır dahili belleğin. DDR4 2400/2133MHz CL14/15 8/16GB bir RAM yeterlidir.
Örnek olarak kvr21s15s8/8.

Screenshot_1.png

AIDA64 ile dediğim gibi yapamadım. CPU-Z'deki istediğiniz görüntü bu olsa gerek değil mi? Başka bir görsele gerek varsa söyler misiniz?

Teşekkürler

AIDA64 ile dediğim gibi yapamadım. CPU-Z'deki istediğiniz görüntü bu olsa gerek değil mi? Başka bir görsele gerek varsa söyler misiniz?

Teşekkürler
CPU-Z üzerinde SPD kısmı.
AIDA64 üzerinde Anakart sekmesi ile Çipset sekmesini atın.
SPD kısmı muhtemelen boş gözükecek, Asus bilgisayarlar ilk RAM anakarta gömülü olarak geldiği için.

CPU-Z üzerinde SPD kısmı.
AIDA64 üzerinde Anakart sekmesi ile Çipset sekmesini atın.
SPD kısmı muhtemelen boş gözükecek, Asus bilgisayarlar ilk RAM anakarta gömülü olarak geldiği için.

Aynen boş gözüktüğü için o kısmı almamıştım.
Screenshot_2.png

Teşekkürler AIDA64'te yeri gösterdiğiniz için. Desteklenen Bellek Türleri DDR4-1333, DDR4-1600, DDR4-1866, DDR4-2133 SDRAM yazmaktadır. Sizinkiyle tam aynı değil herhalde.

Hangi bellek türünden bakayım ben şimdi? Tek bir yerim mi var?

Dosya Ekleri

• 1590761548163.png
    1590761548163.png
    281,5 KB · Görüntüleme: 34
Evet tek yeriniz var. Cihazın içindeki bununla uyuşacaktır. 2133MHz CL15 8GB.
Teşekkürler cevaplarınız için. 16gb olur mu peki? Mümkün mü? Aktif tarayıcı ve temel çalışma programları kullanımı yapmaktayım sadece, SSD mevcut düzende.

Benim 2133 MHZ DDR4 olarak mı aramam gerekiyor peki, bir de SODIMM ekliyor muyuz?

Teşekkürler cevaplarınız için. 16gb olur mu peki? Mümkün mü? Aktif tarayıcı ve temel çalışma programları kullanımı yapmaktayım sadece, SSD mevcut düzende.

Benim 2133 MHZ DDR4 olarak mı aramam gerekiyor peki, bir de SODIMM ekliyor muyuz?
Cihazın içinde 4GB RAM zaten var, yanlış bilmiyorsam anakart en fazla 16GB destekliyor. SODIMM eklemenize gerek yok. Ekleme yapalım 1.2V olacak. 1.35V veya 1.5V değil.

Cihazın içinde 4GB RAM zaten var, yanlış bilmiyorsam anakart en fazla 16GB destekliyor. SODIMM eklemenize gerek yok. Ekleme yapalım 1.2V olacak. 1.35V veya 1.5V değil.

Konuya o kadar uzağım ki şu anki söylediğinizle mevzuyu anladım daha iyi bir şekilde :) SODIMM kasmıyoruz evet max 16gb destekliyor. 1.2V bir ekleme yapıyoruz. Ekleme yapılacak alan var ama yani değil mi?

Bir 8 eklesek fena olmaz o zaman 12 GB oluyor yani? Var olanı çıkartıyoruz da 8 koyacağız sandım ilk.

Yeni konular

Geri
Yukarı